niedziela, luty 25, 2024
wtorek, 05 lipiec 2011 12:35

Podniebne emocje na Torze Poznań

Po wczorajszym, ekscytującym dniu otwartym, kierowcy Gran Turismo Polonia przenieśli się na Tor Poznań. Pod okiem wykwalifikowanych instruktorów podnosili swoje umiejętności prowadzenia sportowych samochodów.

Doszło również do ekstremalnego pojedynku. Do walki stanęły helikopter i przepiękne Ferrari 458 Italia.

Pierwszy dzień Gran Turismo Polonia był dla kierowców jedynie rozgrzewką przed prawdziwą, emocjonującą jazdą. W poniedziałek wszystkie samochody obrały jeden kierunek - Tor Poznań. Pod okiem specjalistów od szybkiej jazdy, kierowcy szkolili swoje umiejętności. Druga część imprezy była zamknięta dla publiczności. Wstęp gwarantowały jedynie nagrody - przejażdżki , które były do wygrania w licznych konkursach organizowanych przez patronów oraz organizatorów imprezy. 

Po kilku godzinach żywiołowych przejazdów na niebie pojawił się czerwony helikopter. Uczestnicy spodziewali się kolejnej atrakcji przygotowanej na tegoroczne Gran Turismo. Nie sądzili jednak, że może dojść do wyjątkowego wyścigu. Na pasie startowym, obok siebie stanęły wspomniany helikopter oraz czarne Ferrari 458 Italia. Warto dodać, że samochodem kierowała przedstawicielka płci pięknej. Ciężko było wskazać faworyta wyścigu, który polegał na najszybszym pokonaniu trzech okrążeń. Kilka minut przygotowań i ruszyli. Pierwsze dwa przejazdy były bardzo wyrównane. Nieznacznie prowadził helikopter, który budował swoją przewagę szczególnie na zakrętach. Ostatni odcinek należał jednak do Ferrari, które wygrało pojedynek otrzymując gromkie brawa kibiców. 

Jutro kolejny dzień Gran Turismo Polonia na Torze Poznań. Kolejny dzień szybkiej jazdy, szkoleń oraz dobrej zabawy.