sobota, lipiec 20, 2024
poniedziałek, 09 kwiecień 2018 08:04

Kredyt na samochód 50/50 – czy rzeczywiście najbardziej opłacalny?

Chcąc kupić samochód, na którego nie odłożyliśmy dostatecznej sumy pieniędzy, zastanawiamy się często jaki wybrać kredyt. Odpowiedź nie jest prosta, tym bardziej, że niekiedy może nam być trudno zrozumieć zasady niektórych rozwiązań finansowych. Dla klienta szczególnie ważna jest więc przejrzystość danej oferty. Kredytem, który zaliczyć możemy do tych z prostymi zasadami jest z pewnością kredyt samochodowy 50/50. Zastanówmy się jednak, jakie są plusy a jakie minusy tej metody finansowania.

 

Mniej formalności w kredycie 50/50

W tradycyjnym kredycie, mamy do czynienia z koniecznością comiesięcznego regulowania rat. Podstawową zasadą kredytu samochodowego 50/50 jest to, że występują tylko dwie płatności - na samym początku okresu kredytowania i na jego końcu. Kredyt ten reklamowany jest jako prosta i tania forma nabycia nowego auta, idealna dla tych, dla których kupno za gotówkę samochodu wprost z salonu może być zbyt drogie. Jeśli więc stać nas jedynie na połowę samochodu, możemy go mieć już teraz. Banki kuszą nas uproszczoną procedurą – potrzebują jedynie dwóch dokumentów tożsamości oraz oświadczenia o dochodach. Klienci lubią proste zasady kredytów i doceniają szybkość załatwiania formalności. W tym przypadku, decyzja o przyznaniu kredytu zapada jeszcze tego samego dnia.

Czy aby na pewno taniej?

Kredyt samochodowy 50/50 tak jak wszystkie inne kredyty, niesie ze sobą konieczność poniesienia pewnych opłat. Do podstawowych kosztów zalicza się prowizja za udzielenie kredytu oraz jego oprocentowanie. Coraz częściej konieczne jest także ubezpieczenie kredytu. O atrakcyjności kredytu 50/50 na tle innych form kredytowania, może świadczyć jednak to, że Polacy chętnie z niego korzystają, co potwierdzają analitycy rynku motoryzacyjnego.

Korzyści z przejrzystych zasad

Kredyt 50/50 oferowany jest m.in. na kupno samochodów marki Renault. Na przykładzie tej marki warto poznać szczegóły kredytowania. Na stronie: http://www.renaultfinansowanie.pl/promocje/kredyt-50/50 znajdziemy m.in. wyszczególnione koszty kredytu na przykładzie modelu samochodu o wartości około 70 tys. zł. Koszty warto przeanalizować także na innych przykładach. Podsumowując stwierdzić trzeba, że oferta kredytu samochodowego 50/50 może być atrakcyjna dla osób planujących zakup nowego samochodu. Pozwala dość szybko spełnić marzenia o nowym aucie. Oczywiście, nasze budżety domowe będą obciążone dodatkowymi kosztami, ale nie będą one stosunkowo wysokie i łatwo będziemy mogli je przewidzieć, m.in. dzięki przejrzystym zasadom kredytu samochodowego 50/50.