piątek, luty 23, 2024
poniedziałek, 06 listopad 2017 11:26

Obowiązkowe usługi mechanika napraw powypadkowych

Mechanik mechanikowi nierówny. To stwierdzenie oddaje przekonanie osób, które kiedykolwiek musiały naprawić samochód. O ile jednak mniejsze usterki mogą być wykonywane przez niemal dowolnego mechanika, to jednak naprawy wypadkowe wybiera się znacznie dokładniej.

 

Pytaniem zatem pozostaje, jakie usługi warto jako mechanik zapewnić, by wybić się na tle konkurencji.

Pierwszym i podstawowym zagadnieniem, jakie mechanik powinien wziąć pod uwagę, jest kompleksowość wykonania napraw. Oznacza to zatrudnianie w warsztacie mechanika, lakiernika i elektromechanika. Jeśli prowadzi się niewielki serwis aut i budżet nie może pozwolić sobie na te trzy stanowiska, warto nawiązać z kimś stałą współprace na preferencyjnych warunkach. Samochody po wypadkach bardzo często bowiem wymagają nie tylko montaż nowych części, ale również sprawdzenia elektroniki, wykasowania błędów z komputera i oczywiście lakierowania nowych lub naprawionych elementów.

Kolejnym elementem, jaki bierze się od uwagę podczas wybrania zakładu, który dokona naprawy, jest udostępnienie samochodu zastępczego. Naprawy powypadkowe zajmują od kilku dni do kilku tygodni. Dla większości osób pozostawanie przez taki czas bez samochodu jest ogromnym problemem, dlatego już na tym etapie oszukują warsztatu, który zapewni im samochód zastępczy, o ile nie mają tego w swoim pakiecie ubezpieczeniowym. Samochód taki znacznie podnosi konkurencyjność warsztatu.

Forma rozliczania się to kolejne zagadnienie, na które patrzą osoby poszukujące mechanika, który napraw ich samochód. Niektórzy wolą rozliczać się gotówką, inni chcą otrzymać fakturę dla firmy, a jeszcze inni wolą naprawy bezgotówkowe, w których to ubezpieczyciel rozlicza się z warsztatem samochodowym. Umożliwienie tych trzech form rozliczania się nie tylko zapewni większą konkurencyjność, ale przede wszystkim uchroni przed utratą klienta  sytuacji, gdy powodem rezygnacji był brak możliwości dokonania określonej formy rozliczenia.

Zawierzając zająć się naprawami powypadkowymi, warto wziąć pod uwagę powyższe wskazówki, przygotowując ofertę dla swoich klientów. Nie tylko zwiększą one konkurencyjność na rynku, ale przede wszystkim pomogą w uzyskaniu większych zysków każdemu mechanikowi czy właścicielowi warsztatu samochodowego.