środa, czerwiec 19, 2024
środa, 29 czerwiec 2016 09:19

Kosmetyki do samochodu - zadbaj o wygląd swojego pojazdu

Odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji samochodu zapobiegają uszkodzeniom i utrzymują estetykę pojazdu na wysokim poziomie przez długie lata. Dowiedz się, w jakie kosmetyki należy się zaopatrzyć, by samochód był nieskazitelnie czysty i zadbany.

Pielęgnacja karoserii

Najpopularniejszymi środkami do pielęgnacji karoserii są szampony i żele do mycia. Dzięki nim możemy pozbyć się błota i kurzu, a także - dzięki środkom, które zapobiegają utlenianiu lakieru - nasz samochód będzie się błyszczał i nie straci koloru. Szybka jazda wiąże się z ogromną ilością zabitych much, komarów, a także innych owadów na masce i szybach. Żeby skuteczne je usunąć powinniśmy wyposażyć się w spray, który wyczyści karoserię nie powodując uszkodzeń. Dla karoserii dobry jest również wosk, który dobrze ją zakonserwuje i będzie ochraniał przed brudem i zanieczyszczeniami oraz porysowaniami. Wosk syntetyczny nadaje ogromny połysk, który jest długotrwały. Wosk naturalny nie tylko nabłyszcza, lecz także jest w stanie pogłębić barwę lakieru. Częstotliwość woskowania zależy od tego jak często używamy naszego pojazdu i w jakich warunkach nim jeździmy. Przed nałożeniem wosku powinniśmy odpowiednio przygotować karoserię i położyć na nią odpowiedni preparat wygładzający. Jeśli lakier jest lekko uszkodzony, dobrym pomysłem jest dodatkowe zastosowanie środków do wygładzania rys.

Felgi i opony

Każdy szanujący się kierowca wie, że błyszczące felgi i pogłębiona czerń opon to konieczność jeśli pragnie się budzić zachwyt na drodze. Do usuwania brudu z felg dobrze sprawdzają się produkty w spray’u, jak również specjalny wosk. Żadna, nawet idealnie wyczyszczona felga, nie będzie wyglądała dobrze, jeśli nie zadbamy o wygląd opony, która ją otacza. Oprócz częstego sprawdzania ciśnienia powietrza w oponach oraz mierzenia głębokości bieżnika, kolejną niezbędną rzeczą do poprawy funkcjonalności opon jest odpowiednia ich konserwacja. Do pielęgnacji dostępne są pianki, żele i pasty. Kosmetyki do opon nie tylko je pielęgnują i nadają im ładny, estetyczny wygląd, lecz także chronią je przed uszkodzeniami i pękaniem.

Tapicerka i kokpit

Należy zwrócić uwagę jaki rodzaj tapicerki jest w naszym samochodzie i wybrać odpowiedni preparat. Na rynku istnieją preparaty do tapicerki skórzanej i materiałowej. Do czyszczenia tapicerki skórzanej niezbędne są środki, które zabezpieczą skórę przed wodą i uodporniają ją na pękanie. Najwygodniejszą formą do czyszczenia tapicerki innej niż skórzana są ściereczki. Do czyszczenia kokpitu najczęściej używa się wosku lub specjalnych nawilżonych ścierek. W przypadku wosku, dobrze zwrócić uwagę na zapach, gdyż pięknie pachnące wnętrze samochodu zapewnia większą przyjemność z jazdy. Dostępne są różne zapachy, np. cytryna czy truskawka.

Lusterko i szyby

Do lusterek i szyb najlepiej wybrać płyn ograniczający ich zaparowywanie. Warto również zainwestować w nawilżające ściereczki, które służą do wytarcia lekkich zabrudzeń, czy odcisków w każdym momencie.

Zadbaj o wygląd swojego samochodu i pozwól mu błyszczeć na drogach. Dzięki odpowiedniej pielęgnacji zostaniesz królem szos! Wszystkie niezbędne kosmetyki do pielęgnacji samochodu oraz więcej informacji na ich temat dostępne są w sklepie motoryzacyjnym Wajbex.