niedziela, luty 25, 2024
czwartek, 19 maj 2016 12:13

Ile kosztuje wynajęcie garażu?

Narażone na szkodliwe działanie warunków środowiska samochody, które cały rok stoją na dworze, prędzej niszczeją i korodują. Opony znacznie szybciej podlegają pękaniu ozonowemu bądź pogodowemu. Wynajem garażu wiąże się z koniecznością ponoszenia comiesięcznego dodatkowego wydatku, ale zdecydowanie warto. Jest to inwestycja w samochód, który jest użytkowany prawie codziennie i ma zapewniać komfort i bezpieczeństwo wszystkim członkom rodziny.

Miejsce parkingowe na motocykl
Koszt wynajęcia miejsca parkingowego na motocykl w stołecznym garażu podziemnym to minimum 50 zł miesięcznie. Nieco droższe są miejsca w budynkach na osiedlach strzeżonych. Niestety za tę cenę otrzymuje się jedynie kilka metrów kwadratowych nieodgrodzonej i nie najlepiej oświetlonej powierzchni poniżej poziomu gruntu, bez dostępu do prądu czy możliwości składowania narzędzi. W związku z tym najlepszym miejscem, w którym zimą przechowuje się opony letnie wydaje się być zajmująca się tym profesjonalna firma. Można także wygospodarować trochę miejsca w przewiewnej, chłodnej (10-20°C), niezawilgoconej piwnicy lub na przestronnym poddaszu.

Wygoda posiadania garażu
Właściciele aut muszą przy wynajmie garaży liczyć się z poniesieniem o wiele wyższych kosztów niż posiadacze motocykli. Można wynająć miejsce postojowe w wielopoziomowym garażu podziemnym na wiele stanowisk już za 150 zł miesięcznie (Warszawa). Niedużą przestrzeń niecałych 20 metrów kwadratowych da się wyodrębnić i zamknąć bramą na własny koszt. Ceny wynajmu murowanych garaży w stolicy w zabudowie szeregowej sięgają nawet 450 zł za miesiąc. Pomieszczenia tego rodzaju są już podłączone do prądu, posiadają oświetlenie i zazwyczaj nie mają kanału, umożliwiającego ocenę stanu podwozia samochodu czy samodzielne dokonanie drobnej naprawy. Na krótszej tylnej ścianie jest miejsce na regał, na którym można umieścić aktualnie nieużywane opony letnie bądź zimowe i bardzo dużo narzędzi oraz potrzebnych kierowcy drobnych akcesoriów.