poniedziałek, kwiecień 22, 2024
piątek, 24 maj 2013 14:37

Sprawdź auto, zanim je kupisz

Nie kupuj kota w worku! Sprawdź auto, zanim je kupisz - nie wychodząc z domu. Na polskim rynku debiutuje ogólnopolska sieć ekspertów samochodowych MotoRaporter, będąca idealnym rozwiązaniem dla każdego kto planuje zakup używanego samochodu. Sieć korzysta obecnie z usług 200 ekspertów, którzy w ciągu 24 godzin są w stanie na życzenie klienta sprawdzić samochód oferowany w sprzedaży w dowolnym miejscu Polski, sporządzić jego dokumentację techniczną i drogą e-mailową dostarczyć kupującemu
szczegółowy raport z komentarzami. Pozwala to każdemu, bez ruszania się z domu, uzyskać informacje na temat stanu technicznego i wizualnego wybranego samochodu i podjąć decyzję o ewentualnym zakupie.

Zakup samochodu to spory koszt i ważne wydarzenie w życiu każdego kupującego. Ogromna liczba ogłoszeń motoryzacyjnych dostępnych w Internecie oznacza wygodę i dostęp do szerokiego wyboru przy poszukiwaniu wymarzonego pojazdu w rozsądnej cenie. Jednak z drugiej strony kupno auta używanego to bardzo duże ryzyko, nie brak bowiem nieuczciwych sprzedawców aut powypadkowych lub z ukrytymi wadami technicznymi.

MotoRaporter to ogólnopolska sieć niezależnych „terenowych” ekspertów samochodowych. Ekspertami są przede wszystkim rzeczoznawcy współpracujący z towarzystwami ubezpieczeniowymi oraz mechanicy z autoryzowanych salonów. W tym momencie sieć ekspertów MotoRaporter to ok. 200 osób w całym kraju, docelowo do końca 2013 roku ma ich być ok. 400.

Poprzez dokumentację stanu pojazdu, dokonaną w 24 godziny od momentu zlecenia, MotoRaporter zapewnia potencjalnemu kupującemu wiarygodne informacje dotyczące kondycji najważniejszych elementów stanu wizualnego i technicznego auta (przykładowy raport: http://www.MotoRaporter.pl/raport/4vlon ). Dzięki temu, bez straty czasu związanego z koniecznością jeżdżenia po kraju, można sprawdzić zgodność faktycznego stanu auta z ogłoszeniem, nawet jeśli samochód jest kilkaset kilometrów od naszego miejsca zamieszkania.

Korzystanie z usług MotoRaporter jest bardzo proste - wystarczy złożyć zamówienie poprzez stronę www.MotoRaporter.com - pozostawić swoje dane kontaktowe i link do interesującego nas ogłoszenia w Internecie, dokonać płatności przelewem lub kartą kredytową. Następnie Ekspert MotoRaporter kontaktuje się z właścicielem auta lub właścicielem komisu, w którym oferowane jest auto, dokonuje oględzin i w ciągu 24 godzin przesyła zamawiającemu raport opisujący dokładnie stan pojazdu. Cena takiej usługi to 249 zł i dotyczy ona oględzin dokonanych na terenie całego kraju.

- Działamy na terenie całej Polski, dokonujemy oględzin samochodu osobiście, a klient otrzymuje kompleksowy raport stanu samochodu oraz kilkadziesiąt zdjęć. Wszystko to załatwić można online i niemal „na żywo”, bowiem dajemy gwarancję wykonania raportu i dostarczenia go e-mailem w ciągu 24 godzin. Zlecenie usługi specjalistom to pewność wykonania profesjonalnych oględzin, bez straty czasu na dojazdy, zużycia paliwa itd. - mówi Marcin Ostrowski, współwłaściciel i Prezes firmy Caliope, będącej właścicielem MotoRaporter - Nasze raporty nie przedstawiają subiektywnych opinii na temat danego auta, a dokładne dane i konkretne fakty o jego stanie. Na ich podstawie każdy kupujący może samodzielnie wyciągnąć wnioski i wyrobić sobie opinię o danym samochodzie. Nasi eksperci to praktycy z wieloletnim doświadczeniem w branży, każdy z nich doradził w zakupie kilkuset aut oraz przeszedł wymagający proces rekrutacji. W przypadku inspekcji szczegółowych, współpracujemy tylko ze sprawdzonymi warsztatami samochodowymi, o wyrobionej renomie w swoim regionie. Koszt usługi to zaledwie niewielki odsetek wartości auta, którego zakup planuje klient. Inwestycja w raport pozwoli więc oszczędzić o wiele większe kwoty na nieprzewidziane remonty przy zakupie przysłowiowego kota w worku.

W ramach usługi MotoRaporter klient otrzymuje standardowy obszerny i kompleksowy raport w wersji elektronicznej, opisujący kluczowe cechy stanu zużycia samochodu oraz kilkadziesiąt dodatkowych zdjęć (przykładowy raport: http://www.MotoRaporter.pl/raport/4vlon).


- Pracuję na tym rynku od kilkunastu już lat i na podstawie codziennych obserwacji oraz doświadczeń wiem, że rynek aut używanych w Polsce to „wolnoamerykanka”. Spora część sprzedających stara się ukrywać mniejsze lub większe wady swoich samochodów, co jest problemem dla strony kupującej. Klienci, którzy nie chcą ryzykować kupna samochodu w złym stanie, bardzo często na własną rękę poszukują ekspertów, którzy pomogliby im sprawdzić interesujący ich samochód. Ale tylko niewielka część ma taką możliwość, a poza tym gdy robi się to na własną rękę, jest to czasochłonne i kosztowne. Dlatego potencjał usług zaproponowanych przez MotoRaporter jest bardzo duży - mówi Michał Piekarniak, Ekspert MotoRaporter.

Klientem MotoRaporter może być także właściciel auta, który chce mieć potwierdzenie jego dobrego stanu by łatwiej je sprzedać, ale przede wszystkim usługi MotoRaporter kierowane są do klientów planujących zakup używanego samochodu w dobrym stanie.

Wraz z oficjalnym rynkowym debiutem sieci MotoRaporter firma uruchamia także profil w Facebooku, w którym Eksperci MotoRaporter będą udzielać porad wszystkim zainteresowanym tematyką rynku samochodów używanych: https://www.facebook.com/motoraporter .

MotoRaporter jest członkiem Polskiego Związku Motorowego oraz Polskiej Izby Motoryzacji.