czwartek, luty 29, 2024
środa, 09 styczeń 2013 17:26

Cardo Scala Rider G9 Motocyklowym Interkomem Roku 2012

Choć w minionym roku na rynku pojawiło się wiele rozwiązań tego typu, to najlepszym motocyklowym  interkomem roku 2012 został Cardo Scala Rider G9. Zestaw zyskał najwyższą notę w testach i zdobył pięć gwiazdek w ósmej edycji konkursu portalu webBikeWorld, który przyznał mu pierwsze miejsce w kategorii The webBikeWorld 2012 Motorcycle Intercom System of the Year Award.

Oceniający zwrócili szczególną uwagę na wysoką jakość dźwięku i najbardziej efektywną kontrolę bezpieczeństwa i komfortu podczas jazdy oferowaną przez G9. Docenili także dodatkowe możliwości, jakie daje użytkownikom serwis internetowy dedykowany systemom łączności Scala Rider. Na platformie społecznościowej użytkownicy Scala Rider G9 mogą nie tylko konfigurować parametry, czy aktualizować oprogramowanie z poziomu PC, ale np. parować słuchawki on-line, czy wysyłać zaproszenia do wspólnej wyprawy motocyklowej.  

Najnowszy zestaw słuchawkowy Cardo System został już także doceniony przez miłośników jednośladów w naszym kraju. Słuchawka Bluetooth Scala Rider G9 jest od wiosny 2012 roku dostępna na polskim rynku dzięki dystrybucji KONTEL-TELECOM (www.kontel.pl), przedstawiciela tej marki w Polsce.  

G9 pasuje do niemal wszystkich rodzajów kasków i pozwala na prowadzenie rozmów z kilkoma motocyklistami podróżującymi w grupie. Trzej motocykliści mogą łączyć się w trybie konferencyjnym przez interkom w odległości od siebie do 1,6 km  lub cztery osoby (dwa motocykle - kierowcy i pasażerowie). Dodatkowo funkcja click-to-link umożliwia nawiązanie szybkiego, spontanicznego połączenia przez interkom bez parowania słuchawek.

W większej grupie motocyklistów Scala Rider umożliwia łączność przez interkom „One+8” w trybie 1:1. Nawet dziewięciu miłośników jednośladów może sparować swoje słuchawki i komunikować się ze sobą, wyznaczając jedną osobę, która będzie rozmawiać z pozostałymi.

Za pośrednictwem słuchawki Scala Rider G9 można bezpiecznie odbierać połączenia z telefonu GSM podczas jazdy, ponieważ urządzenie można uruchamiać za pomocą komend głosowych. Zestaw dysponuje wbudowanym radiem FM z RDS z pamięcią sześciu stacji i można podłączyć go do odtwarzacza MP3.  W zestawie znajdują się dwa mikrofony dedykowane do kasków otwartych i integralnych.