wtorek, 17 wrzesień 2013 20:41

Jakie kosmetyki stosować przy łuszczycy?

Skóra dla osoby cierpiących na łuszczycę to niekończący się obowiązek w pielęgnacji i troszczeniu się o nią. Nie ma tutaj taryfy ulgowej – nie można sobie pozwolić na dzień odstępstwa. Każdy taki dzień może niestety objawy łuszczycy, czyli zmiany skórne. Przede wszystkim zrewiduj wszystkie kosmetyki, których używasz. Na samym początku

sprawdź, czy faktycznie używasz odpowiedniego dla swojej skóry mydła.

Zwykłe mydło zbyt mocno wysusza skór. I nie ważne, jak bardzo są one reklamowane i jak bardzo popularne są to marki – nie są one dla Ciebie. Znajdź specjalne mydła (czy też żele pod prysznic), które są przeznaczone dla suchej skóry, które odpowiednio nawilżają skórę. Dzięki temu unikniesz nieprzyjemnemu uczuciu ściągania i swędzenia skóry. Jednak nie jest to jedyne wyjście. Na rynku możesz także znaleźć mydła lecznicze, mowa przede wszystkim o mydłach siarkowych, a także dziegciowych.

Taką samą zasadą kieruj się przy zakupie szamponu do włosów. Nie muszą one mieć pięknych butelek i znanych nazw. Wybierając szampon kieruj się przede wszystkim jedną zasadą – ma on odpowiednio nawilżyć skórę głowy.

Gdzie możesz znaleźć te specyfiki? Całkiem dużo porad znajdziesz na forum poświęconym łuszczycy. Możesz także zapytać o poradę w aptece. Farmaceuta na pewno zna co najmniej kilka dobrych mydeł i szamponów dla łuszczyków. Warto wypróbować kilku kosmetyków i wybrać ten, na który najlepiej będzie działał na Twoją skórę.

Oczywiście – każda kąpiel powinna zakończyć się nawilżaniem skóry dobrym balsamem do ciała. Jednak to zostawiam na następny artykuł. wisienka artykuly.marleny.pl

© 2013-2020 by SN2.EU