czwartek, 14 marzec 2019 11:40

Walka z łysieniem w dobie nowych technologii

Problem łysienia jest nieodłącznym elementem życia wielu osób w kwiecie wieku. Wypadające włosy są zmorą głównie mężczyzn i jest to uwarunkowane genetycznie, nosi nawet nazwę: łysienie androgenowe. Na rynku nie sposób przeoczyć ogromnych ilości specyfików na porost włosów, których działanie jest wątpliwe.

Z każdej strony ludzie zalewani są reklamami, opiniami ekspertów i teoretycznie udowodnionymi badaniami na temat kolejnego fantastycznego serum, dzięki któremu fryzura wróci do dawnej światłości, a po łysiejącej głowie pozostanie jedynie niemiłe wspomnienie. Zderzenie z rzeczywistością bywa niestety dosyć bolesne, wiele specyfików nie daje obiecanego efektu, gdyż wada uwarunkowana genetycznie jest trudna do zwalczenia. Czy są jednak sposoby, by problem z wypadającymi włosami nie był aż tak dotkliwy?

Jeśli nie chcą rosnąć, zamaskuj ich wypadanie

Z łysieniem skutecznie walczy medycyna estetyczna. Dziedzina medycyny skupiająca się na poprawie wyglądu, maskowaniu defektów, takich jak na przykład blizny, ale również na wypadające włosy można odnaleźć sposoby mniej lub bardziej satysfakcjonujące. Jedną z metod maskowania łysienia androgenowego jest mikropigmentacja skóry głowy. Zabieg ten polega na wprowadzeniu pigmentu pod skórę głowy, sprawiając wrażenie krótko ostrzyżonych włosów. Mając do porównania wątpliwej skuteczności serum na wypadające włosy i metodę, która wpłynie pozytywnie na wygląd fryzury, pozbawionej łysiejących plam, można zauważyć, iż w przypadku mikropigmentacji efekt końcowy jest gwarantowany, gdyż obciążenie genetyczne nie może wpłynąć na obecność pigmentu w warstwie podskórnej.

Przebieg zabiegu oraz cena

Metoda mikropigmentacji wykonywana jest przy użyciu igieł o różnych wielkościach, z uwagi na indywidualny dobór choćby grubości włosa, czy gęstości owłosienia. To dzięki tym igłom barwnik, który również dobierany jest indywidualnie dla każdego klienta, może dostać się pod skórę, imitując porastające głowę włosy. Dobór igieł i pigmentu jest kluczowy, gdyż sztucznie "utworzone" włosy muszą tworzyć spójną całość z naturalnymi włosami. Dodatkowo przed zabiegiem wprowadza się pigment na małej powierzchni, by sprawdzić, jak skóra zareaguje na wprowadzenie barwnika. W przypadku braku reakcji alergicznej nie ma przeciwwskazań do wykonania zabiegu.

Cena mikropigmentacji jest uzależniona przede wszystkim od obszaru łysienia. Koszt zabiegu rośnie proporcjonalnie do wielkości obszaru na którym wypadają włosy. By poddać się zabiegowi maskowania łysienia należy liczyć się z kosztem od 1500 złotych do nawet 7000 złotych w przypadku barwienia obszaru całej głowy.

Profilaktyka i bolesność zabiegu

Wielu ludzi nie kryje się z awersją wobec igieł, nie dziwi zatem fakt, iż niektórzy klienci z niepokojem upatrują ich używanie w przypadku mikropigmentacji. Zabieg przypomina nieco proces tworzenia tatuażu, ponieważ w maskowaniu łysienia igła również służy do wprowadzenia barwnika pod skórę. Zabieg może zatem powodować niewielki ból, jednak niektóre gabinety medycyny estetycznej oferują użycie znieczulenia, by mikropigmentacja przebiegła bez żadnych przykrych doświadczeń. Ingerencja mechaniczna w tkanki skórne spowoduje delikatne zaczerwienienie i w niektórych przypadkach również opuchliznę. By zapobiec nieprzyjemnym skutkom ubocznym występującym po zabiegu, należy zaopatrzyć się w preparaty łagodzące, które z pewnością zostaną polecone przez lekarza przeprowadzającego mikropigmentację skóry głowy.

Efekty po zabiegu i ich trwałość

Zaraz po wprowadzeniu pigmentu pod skórę ma on bardzo intensywną barwę, przez co efekt wydaje się nienaturalny i wiele osób mogłaby przerazić wizja wyraźnej różnicy między naturalnym owłosieniem a sztuczną implementacją. W miarę upływu czasu kolor barwnika blednie osiągając pożądany efekt wizualny. Należy uzbroić się w cierpliwość, gdyż proces ten może trwać do tygodnia. Rekompensatą za tygodniowy okres oczekiwania na końcowy efekt jest jego trwałość, bowiem utrzymuje się on nawet do 6 lat! 

Podsumowanie

Mikropigmentacja skóry głowy jest zabiegiem stosunkowo drogim, jednak rezultaty i trwałość efektu są warte swojej ceny. Dodatkowo jest prowadzony w bezpiecznych warunkach, nie ma więc mowy o narażaniu zdrowia bądź życia. Z pewnością jest to ciekawa opcja wśród wielu innych, które mają pomóc zwalczyć problem łysienia, a jej przewagą jest właściwie natychmiastowa, widoczna poprawa.

Artykuł powstał przy współpracy z KlinikaSMP.pl - specjalistyczną kliniką, specjalizującą się w zabiegach mikropigmentacji włosów

Wyświetlony 400 razy
© 2013-2019 by SN2.EU