piątek, 24 lipiec 2015 10:49

Poznaj skuteczny sposób na pozbycie się blizn!

Miałaś operację i pozostała brzydka pamiątka w postaci blizny? A może Twoją zmorą są pozostałości po trądziku? Wstydzisz się swojego ciała i zasłaniasz blizny jak tylko możesz? Nie martw się! Jest już dostępna najlepsza metoda usuwania blizn! Nie wierzysz, że możesz się ich pozbyć? Przekonamy Cię, że jest to realne!

Czym są blizny?

Powstają one jako skutek nieodwracalnego uszkodzenia skóry. Mogą to być uszkodzenia spowodowane urazami mechanicznymi, operacjami, oparzeniami czy zmianami trądzikowymi. Tworzenie się blizn polega na zastępowaniu ubytku w skórze tkanką łączną włóknistą. W bliźnie jest widoczny zanik włókien elastycznych, złe rozstawienie włókien kolagenowych oraz nowotworzenie naczyń krwionośnych. Celem usunięcia blizny jest wypełnienie ubytków, poprawa napięcia skóry, wygładzenie jej powierzchni oraz poprawa kolorytu. Skóra z bliznami ma na swojej powierzchni sporą ilość martwego naskórka, przez co skóra gorzej oddycha. Taka skóra jest też matowa, pozbawiona blasku. Kiedyś trzeba było po prostu z nimi żyć. W tym momencie współczesna medycyna poczyniła znaczące kroki w zapobieganiu i leczeniu blizn. Najczęściej na usuwanie blizn stosuje się:

-dermatokosmetyki;

-peelingi mechaniczne;

-operacje plastyczne;

-lasery.

Jak sama widzisz są różne sposoby na blizny, zatem trzeba wybrać odpowiednią metodę by je usunąć!

Walcz laserem!

Bardzo popularnym zabiegiem usuwania blizn jest zastosowanie laseroterapii. Fenomen lasera nie polega na jego działaniu czy konstrukcji, ale na tym co emituje. Jest to bardzo skupiona wiązka światła monochromatycznego, więc o określonej barwie, długości i bardzo dużej intensywności. Udowodniono naukowo, że laser posiada właściwości:

-przeciwzapalne;

-łagodzące ból;

-kurczące;

-przeciwkrwotoczne.

Dlatego w dużej mierze laseroterapia jest wykorzystywana w usuwaniu blizn różnego rodzaju. Jak przebiega tego typu zabieg? Wykorzystuje się w nim światło pulsacyjne. Pomaga ono w przekształceniu tkanki bliznowaciejącej i zniwelować jej widoczność. Wbrew powszechnej opinii laser nie wypala skóry. Może dojść do tego jedynie w przypadku, gdy zabieg przeprowadzi niewykwalifikowana osoba. Więcej o pielęgnacji skóry i laseroterapiach możesz przeczytać na www.esteticmed.pl

Jaki zabieg laserowy wybrać?

Skoro wiadomo już, że możliwe jest skuteczna walka z bliznami i decydujesz się na ich usunięcie, to warto dowiedzieć się jaki typ zabiegu wybrać. W laseroterapii zazwyczaj wykonuje się następujące zabiegi:

-dermabrazja laserowa;

-fotoodmładzanie systemem IPL;

-naświetlenia biostymulujące.

Oczywiście każdą formę zabiegu należy skonsultować z lekarzem. Warto byś zwróciła uwagę na jeden z najnowszych i najskuteczniejszych sposobów na usunięcie blizn. Jest nim zabieg z użyciem mechanizmu TriWings. Można go wykonać w klinikach medycyny estetycznej w Częstochowie i Bydgoszczy. Fototerapia LED TriWings jest nowoczesnym systemem medycznym, który umożliwia bardzo efektywną walkę z bliznami, ale także z trądzikiem, odleżynami, oparzeniami, trudno gojącymi się ranami czy łysieniem. W zależności od rodzaju przypadłości stosuje się odpowiednią wiązkę światła o określonej długości. Pozwala to na skuteczną fotomodulację tkanek wymagających odnowy. Cały zabieg jest bezbolesny, trwa od 10 do 20 minut. W trakcie naświetlania osoba leży lub siedzi na specjalnym fotelu. Ze względu na intensywne światło emitowane w trakcie zabiegu, trzeba mieć okulary ochronne. W zależności od zmian chorobowych ustala się ilość oraz czas powtórzeń terapii. Jest to zabieg w 100% nieinwazyjny, jedynie po, pacjent może mieć zaróżowioną skórę. Efekty widoczne są już często po pierwszej sesji. Po zabiegu widać, że blizna jest mniejsza, skóra jest zdrowsza, elastyczniejsza, ujędrniona. Więcej o zabiegu fototerapii LED TriWings możesz przeczytać tu. Skoro już wiesz jak skutecznie pozbyć się blizn, nie zwlekaj - już dziś zacznij z nimi walczyć!

© 2013-2020 by SN2.EU