sobota, wrzesień 30, 2023
poniedziałek, 29 lipiec 2013 18:59

Powróżmy sobie z liczb

Numerologia jest jedną z najstarszych technik przewidywania przyszłości. I choć może się to wydać dziwaczne, prognozowanie przy pomocy liczb jest dosyć skuteczne. Jednak na czym ono polega? No cóż, przekonacie się, czytając poniższy artykuł, w którym odkryjemy nieco tajemnic numerologii.

Wbrew pozorom przedmiotem numerologii nie  są jedynie liczby, lecz także litery oraz dźwięki. W jaki sposób? Istnieją różnorakie systemy numerologiczne, które w odpowiedni sposób porządkują zbiory liczb, liter i dźwięków. Najstarszym i najbardziej znanym jest system pitagorejski, w którym dopasowuje się kolejne litery alfabetu do jednej z 9 cyfr. Polskie znaki zapisywane są obok podobnych liter (tzn. 1-A/Ą).

Na czym jednak polega filozofia numerologii? Otóż według numerologów, nic nie dzieje się przypadkowo – fakt urodzenia się w danym kraju, posiadania danego imienia i nazwiska oraz daty urodzenia determinuje nasze życie. Według nich, dusza człowieka wstępuje w ciało po to, aby się doskonalić, dlatego nasze ziemskie życie jest ciągłą lekcją i możliwością nabywania nowych umiejętności.

Za podstawę numerologii uznaje się redukcję liczb, czyli zwyczajnie ich sumowanie. Aby ocenić czy nasza data urodzenia jest szczęśliwa, należy wypisać wszystkie jest cyfry, np. 09.09.1999 a następnie dodać: 9+9+1+9+9+9 = 46 = 4+6 = 10 = 1+0=1.

Na tej podstawie wiemy, że osoba urodzona 9 września 1999 roku jest numerologiczną jedynką. Co to tak właściwie oznacza? Tego przekonacie się już wkrótce, kiedy przybliżymy Wam znaczenie liczb w nume