poniedziałek, lipiec 22, 2024
poniedziałek, 22 lipiec 2013 15:31

Demoniczny wodny koń

Dziś kolejny stwór wywodzący się z mitologii celtyckiej. Przed Państwem Kelpia – nadnaturalnej wielkości stwór przypominający konia, który nawiedza szkockie jeziora i rzeki. Zaintrygowani? Jeśli tak, to zapraszamy poniżej, gdzie dokładnie opiszemy czym są te dziwne stworzenia!

Kelpia jest zmieniającym kształty demonem wodnym. Czasem pojawia się jako koń, kiedy indziej jak brutalny i niezwykle owłosiony człowiek. Jak atakuje? Otóż ściska i miażdży podróżników, jednak tylko wtedy, kiedy posiada postać człowieka.

No dobrze, a co kelpia robi pod postacią konia? Wbrew pozorom....nic. Po prostu jest łagodnym stworzeniem, które stoi sobie w strumieniu lub rzece. Jednak do czasu – kiedy jakiś śmiałek (albo idiota – wszystko zależy od punktu widzenia) spróbuje ją dosiąść, wówczas kelpia szarżuje na głębszą wodę, porywając ze sobą i topiąc jeźdźca.

Jednak topienie i miażdżenie ludzi to nie jedyne obowiązki kelpii – są one o dziwo pożyteczne, ponieważ dzięki ich zawodzeniu i wyciu, ludzie mogą zostać ostrzeżeni przed burzami. Dodatkowo potrafią krzyżować się z koniem domowym, uzyskując niebywałe potomstwo – konia o wyjątkowo łagodnym charakterze, który będzie idealnym wierzchowcem.