środa, 12 czerwiec 2013 20:50

Chiński feniks pozdrawia

Niedawno pisaliśmy o feniksie – cudownym ptaku, odradzającym się z własnych popiołów. Dziś przedstawiamy Wam Fenghuang, czyli Chińskiego Feniksa, pochodzącego z mitologii Dalekiego Wschodu. Czym się różni od tego, który króluje w naszej mitologii, dowiecie się czytając poniższy artykuł.

Feniksy Chińskie uznawane są za władców wszystkich ptaków. Niegdyś rozróżniało się ich płeć, jednak współcześnie wiele osób doszło do wniosku, że są to stwory rodzaju żeńskiego, krzyżujące się ze smokami chińskimi. Fenghuang jest także znany jako Dostojny Kogut lub Ptak Ho-ho.

Jak wygląda Feniks Chiński?  Posiada on dziób koguta, twarz jaskółki, czoło kury, szyję węża, pierś, plecy żółwia, zad jelenia oraz rybi ogon. Ma to być symbol sześciu ciał niebiańskich. Na jego upierzenie składa się pięć kolorów: czarny, biały, czerwony, zielony i żółty.

Generalnie Fenghuang uznawany jest za bardzo dobry symbol – oznacza nie tylko zrównoważone siły yin i yang, ale również jest znakiem szczęśliwych i spokojnych czasów.

© 2013-2020 by SN2.EU