poniedziałek, 29 luty 2016 17:56

Produkty wspomagające odchudzanie

Każdy pewnie słyszał o tym, jak ważna jest zbilansowana dieta zawierająca odpowiednie ilości składników odżywczych. Równowaga między białkami, węglowodanami i produktami zawierającymi tłuszcze jest w tym wypadku kluczowa. Jakie produkty jeść, by wspomóc proces odchudzania i zahamować powracające uczucie głodu? Oto kilka propozycji.

Przede wszystkim istnieją składniki, które sprawiają, że szybciej czujemy się syci. Produkty zawierające w swoim składzie odpowiedni zbiór substancji o wiele szybciej hamują łaknienie. Najszybciej działają produkty zawierające dużą ilość błonnika, białka lub wody. Także te bogate w kwasy tłuszczowe nienasycone pomagają regulować przemianę materii.

Doskonała niskokaloryczna przekąska – może to brzmieć nieprawdopodobnie, ale taki produkt istnieje. Jabłka to owoce posiadające sporą ilość błonnika, dzięki czemu wspomagają pracę jelit i zapewniają sytość na długi czas. Są również źródłem antyoksydantów, które potrafią zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka.

Innym składnikiem zdrowej diety są jajka. Dzięki zawartości białka ograniczają apetyt, a dodatkowo wzmacniają regenerację mięśni po wysiłku. Dodatkowo w żółtku zawarta jest substancja o nazwie cholina, która korzystnie wpływa na krążenie i układ sercowo-naczyniowy.

Na uwagę zasługuje również kalafior, który jest bogatym w składniki mineralne warzywem, tak zdrowym i niskokalorycznym, że można jeść go bez ograniczeń. Ma w swoim składzie dodatkowy atut w postaci sulforafanu, który jest jednym z najmocniejszych przeciwutleniaczy chroniących przed rakiem. Takież samo działanie ma również szpinak i brokuły. Podobnie działa także biała kapusta, która prócz właściwości hamujących apetyt, oczyszcza organizm. Warto zrobić sobie od czasu do czasu danie z użyciem świeżej kapusty – np. surówka z białej kapusty to doskonały i zdrowy dodatek do obiadu. Przepis na prostą surówkę znajdziecie na stronie portalu codogara.pl http://www.codogara.pl/14287/surowka-z-bialej-kapusty/.

W diecie osób odchudzających się powinny znaleźć się produkty zawierające dużą ilość wapnia do wzmocnienia układu kostnego. Wapń ma nie tylko działanie wzmacniające układ kostny. Kultury bakterii zawarte w jogurtach regulują przemianę materii, spowalniając tym samym proces przybierania tkanki tłuszczowej.

Z czym najlepiej łączyć jogurt?

Świetnie sprawdzi się w duecie z otrębami owsianymi. One również zawierają białko oraz błonnik. To bardzo sycący i pożywny posiłek, który doda organizmowi energię na wiele godzin. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na orzechy, które mają w swoim składzie bogaty spis kwasów tłuszczowych - pozytywnie wpływają na organizm, odporność i metabolizm.

Jeżeli szukacie produktów trochę mniej kalorycznych, to następne na liście zakupów powinny być ryby. Stanowią one bogate źródło tłuszczów omega 3, białka i innych minerałów.

Wszystkie powyższe składniki diety, a także wiele innych, stanowią doskonałe źródło energii. Warto zmienić swoje nawyki żywieniowe, aby cieszyć się zdrowiem i długim życiem.

Wyświetlony 3019 razy
© 2013-2019 by SN2.EU