środa, 04 grudzień 2019 11:08

Ratunek dla suchej skóry. Jak pielęgnować cerę w okresie jesienno-zimowym?

Kosmetyki Alkemie Kosmetyki Alkemie

Zima nie sprzyja zachowaniu pięknej cery. Sztuczne ogrzewanie, porywisty i mroźny wiatr, ocieranie o sztuczne tkaniny – każdy z tych czynników może osłabiać kondycję skóry. W jaki sposób pielęgnować skórę w okresie jesienno-zimowym?

 Natłuszczanie skóry zimą

Około 20 minut przed wyjściem z domu warto nasmarować cerę mocno nawilżającym kremem o dobrym płaszczu wodno-lipidowym i bardziej gęstej konstystencji. Przed nałożeniem kremu skórę należy dokładnie oczyścić, na przykład przy użyciu płynu miceralnego. Po tej czynności warto nałożyć odpowiednią warstwę preparatu i chwilę odczekać, aby mógł się dobrze wchłonąć. Zapobiegnie to efektowi nieestetycznie błyszczącej cery, a zarazem zapewni dobre wnikanie kosmetyku w głąb skóry. Dobre kremy na zimę to takie, które mają bogactwo witamin i przeciwutleniaczy. Witamina E stymulująca proces regeneracji komórkowej, olej z orzechów macadamia, panthenol – każdy z tych składników sprawdzi się w czasie codziennej pielęgnacji w okresie zimowym. Dobrej jakości krem nie pozostawia skóry przeciążonej, dlatego można spokojnie wykonać na niej makijaż, na przykład wykorzystując do tego celu krem brązujący. Więcej informacji na temat zimowej pielęgnacji suchej skóry można znaleźć na stronie internetowej https://www.alkemie.com/pl/shop/sucha. Jeśli chodzi o skórę wokół oczu, warto stosować również ekologiczne serum, który ograniczy powstawanie nieestetycznych zmarszczek, zwanych kurzymi łapkami. Zimą, o czym wiele osób zapomina, skórze również zagraża promieniowanie UV. Aby zredukować jego szkodliwy wpływ, warto sięgnąć po kosmetyk Alkemie needles no more lub Hello Sunshine, dostępny w sklepie internetowym https://alkemie.com/product-pol-33-Hello-Sunshine-50-ml.html.

Dobra dieta i suplementacja skóry od wewnątrz

Świetnym elementem codziennej diety są owoce i warzywa, wzbogacone o orzechy, oleje i kiełki. Szczególnie pomocne w utrzymaniu odpowiedniego nawilżenia i napięcia skóry są kwasy z grupy Omega 3. W sklepach i aptekach bez trudu można nabyć suplementy diety wzbogacające organizm właśnie o te składniki.

 Odpowiednie nawodnienie każdego dnia

Jesienią i zimą pamiętajmy o przyjmowaniu odpowiedniej ilości wody. Choć oczywistym wyborem w porze zimowej jest gorąca herbata czy kawa, każdy z tych napojów może pozostawiać wrażenie suchości śluzówek gardła. Bez zwykłej wody się nie obędzie. Dziennie warto przyjmować nie mniej niż 1,5 litra wody.

 

 

© 2013-2020 by SN2.EU