wtorek, 26 listopad 2019 17:53

Zestawienie produktów do pielęgnacji włosów

Pielęgnacja włosów Pielęgnacja włosów

Rynek kosmetyków do włosów jest ogromny. Nawet w zwykłym markecie półki się uginają, co dopiero w specjalistycznej drogerii. Trudno wybrać te odpowiednie, ponieważ każdy producent zdaje się oferować coś innego i obiecywać niezwykłe efekty. Które kosmetyki naprawdę warto mieć w swojej łazience, a które można pominąć? Podpowiadamy!

Szampon dobrany do potrzeb włosów

Do regularnego mycia powinnaś mieć szampon, który będzie delikatny, nie obciąży kosmyków ani skóry głowy. Jeśli masz tendencję do przetłuszczania włosów czy łupieżu, od czasu do czasu powinnaś zastosować kosmetyk dedykowany. Szampon powinien mieć możliwie najprostszy skład, bez silikonów, SLS-ów i parabenów. Dopiero taki będzie naprawdę skuteczny.

Preparat na zniszczone końcówki włosów

Preparat na zniszczone końcówki włosów to kosmetyk, który warto zawsze mieć pod ręką. Rozdwojone i zniszczone końcówki trudno jest uratować, o wiele łatwiej jest zapobiec ich niszczeniu. Dlatego o końcówki warto zadbać zawczasu. Dobry preparat na zniszczone końcówki to także dobre rozwiązanie problemu. Może znacznie polepszyć stan włosów, by obyło się bez podcinania.

Dobrej jakości maska

Maska do włosów może być ważniejsza niż odżywka. To dlatego, że ma o wiele silniejsze działanie i dzięki niej pielęgnacja jest znacznie bardziej intensywna. Dobrej jakości maska nie tylko odżywia, lecz także nawilża włosy. Zabieg wystarczy robić raz w tygodniu lub przy co którymś myciu. Dzięki temu włosy będą miękkie, przyjemne w dotyku i bardziej lśniące.

Odżywka do regularnego stosowania

I chociaż będziesz używać maski, o odżywce nie można zapomnieć. Warto stosować ją na co dzień – przy każdym myciu włosów. Zadaniem odżywki także jest kondycjonowanie włosów i poprawa ich struktury, jednak pielęgnacja jest mniej intensywna. Odżywka może być dobrana do problemu i potrzeb włosów – dzięki niej możesz je łatwiej zdyscyplinować, ułatwić rozczesywanie, nawilżyć lub zabezpieczyć przed zniszczeniami przy stylizacji wysoką temperaturą. Możesz stosować różne odżywki, w zależności od tego, czego akurat potrzebują twoje włosy.

Nie zapomnij o olejku!

Nasze włosy kochają olejowanie! Zawarte w nich składniki odżywcze i nawilżające świetnie wpływają na ich kondycję i na dodatek ochraniają przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych. Częstotliwość olejowania i rodzaj oleju należy dobrać do rodzaju włosów, biorąc pod uwagę ich porowatość i potrzeby. Nawet sporadyczne olejowanie może pomóc.

© 2013-2020 by SN2.EU