czwartek, 08 marzec 2012 18:58

Sn2.pl i kanał Zone Romantica zapraszają do konkursu

Sn2.pl i kanał Zone Romantica zapraszają do konkursu „Urocze gwiazdy w roli inspirujących grzesznic”. W marcu 2012 zapraszamy na poruszające filmy o inspirujących kobietach – a w ich role wcielą się wielkie gwiazdy. Shirley MacLaine nauczy gry na fortepianie, Helen Mirren zacznie sponsorować młodego mężczyznę, Jane Seymour dostanie cudze serce, Mia Farrow zachoruje na alzheimera, a Keira Knightley zamieszka w Rosji.

 

 Niesamowita, nagrodzona Złotym Globem Shirley MacLaine wciela się w rolę dojrzałej nauczycielki gry na fortepianie – tytułowej „Madame Sousatzkę”. Bohaterka jest rosyjską imigrantką oraz postrachem uczniów, których predyspozycje z uporem i twardą ręką rozwija. Pewnego dnia trafia do niej uzdolniony stypendysta - Manek Sen. Talent tego 15-letniego chłopca fascynuje nauczycielkę. Madame Sousatzka wiąże z nim wielkie zawodowe plany. Jednocześnie zaczyna coraz bardziej przejmować kontrolę nad całym jego życiem, chcąc podporządkować je jednemu celowi: muzyce.

Tytułowa bohaterka filmu „Rzymska wiosna pani Stone”, Karen Stone (Helen Mirren) jest broadwayowską gwiazdą. Kiedy przekracza pięćdziesiątkę, świadoma każdej zmarszczki i stale pogarszających się recenzji wyjeżdża z mężem do Włoch. Tam mężczyzna umiera. Pani Stone pozostaje w Rzymie. Spotyka Contessę (Anne Bancroft), która podsuwa jej pomysł na poprawę nastroju: zna mnóstwo przystojnych włoskich chłopców… I tak pani Stone poznaje Paola (Olivier Martinez). Początkowo oboje są zadowoleni z układu, jaki ich łączy, wkrótce jednak Paolo znajduje kolejną, bogatszą sponsorkę. A Karen nie potrafi już wyobrazić sobie życia bez niego.

Cudze serce” to pozornie niewiarygodna, a jednak prawdziwa opowieść kobiety po transplantacji. Dojrzała skrzypaczka (Jane Seymour) po wyczekanym przeszczepie serca odczuwa przymus odmiany życia: porzuca muzykę klasyczną na rzecz country, zaczyna pić piwo i szaleć na motorze. Ma też senne koszmary, w których widzi potworny wypadek drogowy. Postanawia za wszelką cenę dowiedzieć się, kto był dawcą serca i czyimi wspomnieniami żyje. Jeden z najmroczniejszych filmów w aktorskim dorobku Seymour („Doktor Queen”). Historia oparta na faktach.

W filmie „Nie zapomniej mnie” Diane (Mia Farrow), pracownica kancelarii adwokackiej, zauważa, że coraz więcej rzeczy umyka jej pamięci. Lekarze diagnozują u niej Alzheimera. Kobieta nikomu jednak o tym nie mówi. Choroba postępuje i bohaterka w końcu traci orientację, gdzie jest i co się wokół niej dzieje… Wkrótce poznaje byłego wykładowcę uniwersyteckiego, Alberta (Martin Sheen), który również jest chory. Razem zakładają grupę wsparcia dla pacjentów podobnych do siebie.

Doctor Żywago” to jedna z najpiękniejszych w historii opowieści miłosnych. Moskwa, początek XX wieku. Cudowna Lara (Keira Knightley) żyje w przed rewolucyjnej Rosji. Jest obiektem uczuć trzech mężczyzn. Jeden to kochanek jej matki, drugi – rewolucjonista, a trzeci - tytułowy lekarz-poeta. Przeznaczenie sprawia, że spotykanie z żonatym Jurijem Żywago (Hans Matheson) owocuje w prawdziwe uczucie. Życie tych dwojga plącze się z polityczną walką, samobójstwami z zazdrości, pełnymi pasji romansami i wielką miłością. Historia w końcu upomina się o nich, prowadząc bohaterów do tragicznego finału.

„Madame Sousatzka”: 17 marca 2012 o godz. 21:50

„Rzymska wiosna pani Stone”: 18 marca 2012 o godz. 21:55

„Cudze serce”: 24 marca 2012 o godz. 22:00

„Nie zapomnij mnie”: 25 marca 2012 o godz. 22:00

„Doktor Żywago”: cz. I – 30 marca 2012 o godz. 22:00, cz. II – 31 marca 2012 o godz. 21:55

Sn2.pl wraz z kanałem Zone Romantica i www.merlin.pl przygotowały konkurs, w którym do wygrania jest pięć płyt „Chillout After Midnight 3”.

Opis nagrody:

"Chillout After Midnight 3" to zmysłowa selekcja brzmień, która w sugestywny sposób podkreśli czas spędzony we dwoje.

Muzyka skąpana w nocnej atmosferze, pełna magii i uroku. Wyrafinowana, subtelna, magnetyczna. Na dwóch płytach m.in. czołowi wykonawcy nurtu chillout/lounge, wiele odniesień do najpiękniejszych motywów muzyki filmowej, a także prawdziwe klasyki gatunki.

Pytanie konkursowe:

Kim według Ciebie powinna być kobieta: inspirującą grzesznicą czy uroczą kokietką?

Odpowiedź należy uzasadnić i przesłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sponsor nagrody:

Merlin.pl jest jednym z najstarszych i największych polskich sklepów internetowych. Działalność rozpoczął 1 kwietnia 1999 roku i od lat znajduje się w czołówce sklepów internetowych. Oferuje ponad 200 tysięcy produktów, w tym: książki, muzykę, filmy, zabawki, kosmetyki, odzież, artykuły sportowe, multimedia, elektronikę oraz sprzęt fotograficzny Posiada ponad milion zarejestrowanych klientów oraz blisko 100 tysięcy realizowanych zamówień miesięcznie. Więcej na www.merlin.pl
Czytany 1094 razy
© 2013-2019 by SN2.EU