czwartek, lipiec 18, 2024
czwartek, 28 maj 2020 20:51

Czat erotyczny

Poluzowanie zasad społecznych oraz moralny wiąże się z coraz większą popularnością sex shopów czy platform, gdzie możliwy jest kontakt zupełnie obcych osób w celu jedynie zaspokojenia potrzeb fizjologicznych. Badania pokazują, że korzystanie z serwisów, gdzie można prowadzić szeroko pojęte życie seksualne prowadzi do uzależnienia od tak zwanego cyberseksu.

Wyodrębniono również takie pojęcie jak zespół uzależnienia od cyberseksu.

 

Objawy zespołu uzależnienia. 

 

Osoby cierpiące na nieodpartą potrzebę korzystania z portali erotycznych w sieci charakteryzują się szczególnymi objawami. Po pierwsze nie mogą powstrzymać się od przeglądania treści pornograficznych oraz korzystania z czat erotyczny. Maja również duża trudność z kontrolowaniem tego. Uporczywie powtarzają te czynności pomimo szkodliwych następstw. Przedkładają te zachowania ponad inne obowiązki czy pilne rzeczy. Występuje u nich również zespół abstynencyjny oraz zwiększona tolerancja. Osoby uzależnione często korzystając z Internetu, zaglądają również na strony o tematyce erotycznej. Żadne inne usługi oferowane w Internecie nie stanowią dla nich tak dużego znaczenia. Mimo usilnych prób często te osoby nie potrafią powstrzymać się przed zajrzeniem na ulubione strony. Nie odstrasza ich również ryzyko zawirusowania komputera.

 

Kto najczęściej korzysta z takich stron?

 

Ciężko jedno znacznie określić dla kogo jest atrakcyjny czat erotyczny.  Z takich miejsc raczej korzystają osoby z niską samooceną by zaspokoić swoje rządze. Są to osoby z pewnymi deformacjami, otyłe czy mało atrakcyjne. Dzięki anonimowości jaką zapewnia im tego rodzaju miejsce mają okazję do zaspokojenia swoich rządz. Dużą grupę użytkowników platform erotycznych stanowią osoby na wysokich stanowiskach, którym właśnie to najbardziej zależy na anonimowości. Mężczyźni w związkach małżeńskich z dużymi potrzebami seksualnymi są stałymi bywalcami sexczatów.  Ciekawym faktem jest to, że osoby uzależnione od cybersexu, wcześniej nie wykazywały podobnych objawów. Często bywa tak, że poczucie szybkiej gratyfikacji jaka jest szybkie zaspokojenie potrzeb sexualnych prowadzi do uzależnienia.