czwartek, 01 marzec 2018 13:48

Kto zaprojektował logo Coca Cola?

Logo nie jest żadnym przypadkowym znaczkiem, ale niezwykle ważnym elementem identyfikacji wizualnej wpływającym na rozpoznawalność marki. Dobre logo musi być oryginalne i wyraziste, ponieważ ma nie tylko przykuwać uwagę, ale również przekazywać jak największą ilość informacji o marce. Co ważne, musi to robić w taki sposób, aby odbiorca nie był tego świadomy – logo ma oddziaływać na podświadomość. Bez wątpienia jednym z najbardziej kultowych znaków towarowych jest logo Coca Cola, liczące ponad 125 lat.

 

Dlaczego logo jest tak ważne?

Logo jest podstawową formą graficzną, stanowiącą najważniejszy element identyfikacji wizualnej marki. Żadna szanująca się firma nie może w dzisiejszych czasach funkcjonować bez własnego znaku towarowego, który zapewnia rozpoznawalność bez względu na kreację i formę przekazu. Logo to pierwszy projekt graficzny, który powinien powstać dla przedsiębiorstwa. Projekt ten musi być oczywiście zastrzeżony i posiadać opracowaną księgę standardów użycia, czyli tzw. CI. Znak ten jest niezwykle istotny dla firmy, dlatego jego utworzenie warto zlecić profesjonalistom z np. zatrudnianym przez firmę RobimyLogo.pl. Warszawa, z uwagi na dużą konkurencję przedsiębiorstw praktycznie w każdej dziedzinie biznesu, jest miastem, w którym właśnie dzięki ciekawemu logo można wybić się ze swoim produktem lub usługą.

Jak powstało logo Coca Cola?

Jedną z najbardziej znanych marek na świecie jest Coca Cola. Jej logo jest rozpoznawalne w każdym zakątku kuli ziemskiej, a roczny przychód sięga miliardów dolarów. Produkty Coca Cola można kupić zarówno w automatach vendingowych, jak i na bezdrożach Afryki. Nie ma chyba osoby, która nie znałaby tych dwóch słów napisanych charakterystyczną czcionką. Pierwsze logo Coca Coli powstało w 1886 roku – stworzył je Frank Robinson – księgowy oraz wspólnik aptekarza J.S. Pembertona, który wynalazł ten słynny napój.

Logotyp był niezwykle prosty, czarno biały, napisany standardowym, krojem czcionki - Spectrian Script, który używany był między innymi do sporządzania korespondencji biznesowej. Napis nawiązywał do dwóch znanych składników napoju – liści koki oraz owoców koli. Pierwsza wersja logo Coca Coli odrobinę ewaluowała dopiero po 1900 roku, kiedy zostały wprowadzone pierwsze etykiety. Czerwoną kolorystkę zastosowano w roku 1960 – inspiracją był stworzony przez markę czerwono-biały strój Świętego Mikołaja. Takie logo stanowi bardzo silne skojarzenie, ponieważ większość kampanii promocyjnych Coca Coli odbywa się właśnie w okresie przedświątecznym. Na sukces logotypu z pewnością wpływają działania reklamowe marki, ale nie tylko. W tym wypadku liczy się również prostota, konsekwencja i wyrazistość.

Wyświetlony 1097 razy
© 2013-2019 by SN2.EU