środa, 07 marzec 2018 11:42

Zastosowanie i rodzaje folii

Folia to bardzo istotna rzecz. Za jej pomocą możemy dobrze ochronić towar, przed wszelakiego rodzaju uszkodzeniami w trakcie podróży, a także przed działaniem czynników zewnętrznych (deszcz, mróz).

Na rynku gdzie oferowane są materiały opakowaniowe, dostaniemy wiele jej rodzajów, a każdy z nich ma inne właściwości i zastosowanie.


Do czego, nadają się poszczególne  folie i jakie są ich rodzaje?

1. Folia polietylenowa, ten rodzaj foli, wykonuje się z pianki PE, jest ona odporna na działanie różnych kwasów, soli, zasad, a także nie ma na nią wpływu bardzo niska temperatura. Folia odznacza się dużą giętkością, nie wniknie w jej głąb nawet para wodna. Na rynku materiałów opakowaniowych, znajdziemy przekładki zrobione z pianki, oraz wiele jej rozmiarów. Ten rodzaj ochrony wykorzystuje się w zabezpieczaniu przed podróżą przesyłek, aby zostały dostarczone w nienaruszonym stanie.

2. Folia stretch, bardzo często wykorzystuje się właśnie tę folię, ponieważ posiada wielostronne zastosowanie. Jej zaletą jest dobra rozciągliwość i elastyczność, a także duża wytrzymałość. Posiada ona właściwości termoizolacyjne, jest również przezroczysta. Głownie stosowana jest w przemyśle, gdyż dzięki jej przejrzystości, można w łatwy sposób zidentyfikować daną przesyłkę. Sprawdza się doskonale jako materiał chroniący dla zapakowanych w niej przedmiotów. Jest wybierana do pakowania nie tylko lekkich rzeczy, ale i również tych o większej wadze (kostka brukowa, cegła).

3. Folia spożywcza to folia bardzo często wykorzystywana w domach przechowuje się w niej produkty spożywcze. Jej główną zaletą jest nieprzepuszczanie zapachów oraz to, że chroni żywność przed wysuszeniem. Folię tą, stosuje się w przemyśle, gdyż dostać można nawet folię, która ma około 200 metrów długości.

4. Folia bąbelkowa jest bardzo ważna w przemyśle i często wykorzystywana, ponieważ ma świetne właściwości izolacyjne. W jej środku znajdują się pęcherzyki powietrza, które chronią wszystkie nawet delikatne przesyłki przed uszkodzeniem ich. To również dobra ochrona przed otarciami oraz wilgocią. Pakuje się w nią daną rzecz lub wypełnia wolne miejsca w pudełku, tak aby otaczała dany produkt i zabezpieczała go. W przemyśle można ją dostać w wersji po 100 metrów i wielu szerokościach.

Czytany 440 razy
© 2013-2019 by SN2.EU