poniedziałek, 02 styczeń 2017 12:35

Jak zmniejszyć ratę kredytu dzięki kantorowi internetowemu?

Wielu Polaków ma zaciągnięte kredyty walutowe, przede wszystkim są to kredyty mieszkaniowe, ale również inne, na przykład kredyty inwestycyjne na firmę. Można spłacać je obecnie na dwa sposoby – w naszej rodzimej walucie, a wtedy to bank odpowiedzialny jest za przewalutowanie, można też zdecydować się na płatność w walucie, w której kredyt został udzielony.

 

Płatność rat kredytu walutowego może być poważnym problemem, zwłaszcza wtedy, gdy kursy walut nie są zbyt stabilne. Przekonali się o tym przede wszystkim „frankowicze”, czyli kredytobiorcy posiadający zadłużenie we franku szwajcarskim, który w ostatnich latach znacznie zdrożał. W związku z tym droższe stały się również kredyty frankowe – niejednokrotnie rata wzrosła nawet dwukrotnie!

W takiej sytuacji wielu kredytobiorców próbuje wejść na ścieżkę sądową, niemniej jednak nie zawiesza to spłaty kredytu. Są jednak sposoby na to, aby zmniejszyć wysokość raty i w ciągu roku zaoszczędzić nawet kilkaset złotych. Tym sposobem jest płatność rat właśnie w oryginalnej walucie. Aby jednak było to najbardziej opłacalne, warto zdecydować się na wymianę walut w kantorze internetowy, na przykład Trejdoo.com, dzięki któremu można wymienić pieniądze po najbardziej atrakcyjnym kursie.

Aby skorzystać z kantorów on-line, potrzebne są dwa konta bankowe on-line – konto złotówkowe oraz konto walutowe, na przykład we franku szwajcarskim. W celu wymiany pieniędzy, należy przelać pieniądze w złotym na konto kantoru, a potem kantor dokonuje wymiany i przelewa na konto walutowe walutę. Z konta walutowego można już zapłacić ratę.

Aby móc zaoszczędzić jeszcze więcej, można skorzystać ze specjalnej funkcji rezerwacji kursów, która dostępna jest między innymi na Trejdoo.com. Polega ona na wymianie pieniędzy po z góry ustalonym kursie, dlatego jeżeli kurs osiągnie odpowiedni poziom, pieniądze będą wymienione automatycznie – wtedy można zaoszczędzić jeszcze więcej. W ten sposób można wymienić od razu większą ilość pieniędzy, aby spłata rat nie pociągała za sobą wysokich kosztów.

Wyświetlony 1629 razy
© 2013-2019 by SN2.EU