wtorek, luty 27, 2024
wtorek, 08 maj 2012 18:14

Autofederacja z Zebrą

W ostatni dzień majowego weekendu Warszawiacy, którzy byli na miejscu, zebrali się wraz z rodzinami na terenach zielonych  Żoliborza  przy Centrum Olimpijskim. Wozy strażackie, okazałe policyjne motocykle, Ambulanse, Motopozytywni, Autofederacja a także przechadzający się ścieżkami Szturmowcy z „ Legionu 501” sprawili, że miejsce stało się wyjątkowym ze względu na swój charakter i atmosferę.

Z jednej strony edukacja najmłodszych, którzy wspólnie budowali przejście dla pieszych, ucząc się bezpiecznych zachowań na drodze, z drugiej zaś dużo atrakcji i rozrywki. Panie organizatorki z Fundacji Marsz Zebry, zaangażowane całym sercem w projekt, starają się każdego dnia swoją ciężką pracą zmniejszyć ilość zabitych osób na naszych ulicach. Firmy takie jak Shell, Mercedes, Alfa Romeo a przede wszystkim obecność Autofederacji pokazała zebranym, jak wiele organizacji i osób pragnie zaangażować się w idee szerzenia bezpieczeństwa uczestników ruchu.

2011- 2020 zostały ogłoszone przez ONZ dekadą działań na rzecz bezpieczeństwa drogowego. Cały świat angażuje się z wielką siłą w podobne akcje, dlatego wiele organizacji z naszego kraju wpisuje się ogólnoświatową kampanię. Na wielkim Pikniku w Warszawie mogliśmy zobaczyć pokazy ratownicze, symulacje wypadków wraz z pokazem pomocy dla ich ofiar, pokaz wielofunkcyjnego robota używanego przy gaszeniu pożarów, naukę prawidłowego przewożenia dzieci, zwierząt, bagażów, używania apteczek, pokaz bezpiecznej jazdy na motocyklu, właściwego używania sprzętu motocyklowego ( kaski, ubiór itd.).

Dzieci mogły do woli bawić się w miasteczku zabaw, uczyć się bezpiecznej jazdy na rowerze, malować układane pasy dla pieszych, uczestniczyć w wielu konkursach.

Atrakcją był występ Orkiestry Reprezentacyjnej Komendy Stołecznej Policji. Obecnych było wielu gości, min. funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego KSP, Kompania Motocyklowa i Orkiestra Reprezentacyjna KSP, Komenda Miejska Straży Pożarnej Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, burmistrz dzielnicy Żoliborza, wielu przedstawicieli miejscowych władz, grup, fundacji i organizacji pomagających na co dzień poprawiać nasze bezpieczeństwo na drogach. Uczestnicy korzystali z ogródków , a także zwiedzali pobliski Gród Wikingów. Choć chmury straszyły od rana, impreza się odbyła przy udziale wielu zebranych.

Autofederacja jak zawsze angażuje się w podobne inicjatywy, starając się dotrzeć do kierowców z ideą zapobiegania tragedii na drodze. Działalność tej organizacji łączy edukację, pomoc poszkodowanym w wypadkach wraz z rozrywką i możliwością uczestnictwa w największych imprezach, koncertach w Polsce. Swoim członkom AF udziela wsparcia w każdej  dziedzinie związanej z motoryzacją, poprawą bezpieczeństwa, pomocą w razie kolizji lub wypadku.

Wierzymy, że każda impreza, jakich obecnie jest bardzo wiele w naszym kraju, przyniesie bezpośrednie przełożenie na coraz bezpieczniejsze drogi, z coraz mniejszą liczbą krzyży rosnących na poboczach.