wtorek, 28 lipiec 2020 19:12

Wkładka do wózka – czy warto ją mieć?

Smyklove -Wkładka do wózka Smyklove -Wkładka do wózka

Moda na różnego rodzaju akcesoria do wózków jest coraz popularniejsza wśród rodziców. Wypełniają oni wózki głębokie i spacerówki przedmiotami, które mają sprawić, że „pojazdy” dziecięce będą jeszcze bardziej funkcjonalne.

Ale czy faktycznie warto zainwestować w tego typu rozwiązania? Jednym z częściej wybieranych produktów są wkładki do wózków spacerowych. Co to dokładnie jest? Czy warto wybrać taką wkładkę?

 

Wkładka do wózka – co to takiego?

Wkładki do wózków to jedne z najpopularniejszych akcesoriów, po które sięgają rodzice małych dzieci. Zazwyczaj tworzone są na potrzeby wózków spacerowych, w których dziecko może już siedzieć. Są one produkowane z różnych materiałów. W zależności od tego, mogą mieć dodatkowe funkcje. Wybierając wkładkę do wózka, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na to, aby jej kształt był dobrze dopasowany do parametrów wózka. Jej wymiary powinny pozwalać na swobodne jej umieszczenie w wózku. Ważne jest też to, aby otwory na pasy, którymi jest przypięty maluch były wykonane w odpowiednich miejscach. Inaczej zapięcie dziecka może być niemożliwe lub maluchowi może być niewygodnie. Kolejną kwestią są materiały, z jakich wykonana jest wkładka. Powinny one być bezpieczne dla dziecka i dobrze, aby były miłe w dotyku. Warto też zwrócić uwagę na grubość wkładki. Nie może ona być zbyt gruba, z uwagi na to, że może to powodować dyskomfort u dziecka, a nawet w dłuższej perspektywie czasu ból czy błędy rozwój kręgosłupa.

Dlaczego warto zdecydować się na zakup wkładki do wózka?

Odpowiednio dobrana wkładka do wózka to przede wszystkim większa wygoda dla dziecka. Często wózki typu parasolka lub modele składane, mają bardzo cienkie lub twarde budki, w których dziecko siedzi, co przy dłuższych spacerach może być dla malucha męczące. Wybierając wkładkę, warto też zwrócić uwagę na modele, które mają dodatkowe membrany wykonane z siatki dystansowej (przykłady takich wkładek znajdziesz między innymi na stronie: https://smyklove.pl/produkt/wkladka-mutsy-nexo-do-wozka/. Rozwiązanie to jest szczególnie dobre na upalne dni, gdyż zapewnia lepszą cyrkulację powietrza. Zmniejsza się zatem ryzyko tego, że dziecko przegrzeje się. Oczywiście w czasie spacerów w ciepłe dni trzeba pamiętać również o innych zasadach pozwalających na zmniejszenie ryzyka tego, że dziecko się przegrzeje (lekkie ubranie, unikanie spacerów w godzinach południowych oraz regularne podawanie wody). Wkładki to także dobra ochrona wózka przed zabrudzeniem, np. piciem czy jedzeniem.

Jaki wzór wkładki do wózka wybrać?

Wkładki do wózków Smyklove są dostępne w różnych kolorach i wzorach. To pozwala dobrać odpowiedni motyw tak, aby produkt pasował do kolorystyki wózka. Możesz też zdecydować się na model kontrastujący z kolorystyką budy wózka. Tutaj dobrze będzie zdecydować się również na dodatkowe akcesoria w podobnej kolorystyce np. ochraniacz na pałąk czy pasy. A jakie wzory są najchętniej wybierane? Dużą popularnością cieszą się szczególnie motywy kwiatowe. Ciekawą i uniwersalną propozycją są także wzory geometryczne w różnych kolorach.

© 2013-2020 by SN2.EU