poniedziałek, 28 październik 2019 11:41

Dzieci uwielbiają naśladować dorosłych, czyli zabawa w gotowanie

Zabawki dla dzieci Zabawki dla dzieci

Jeżeli chodzi o zabawki, dzieci mają obecnie niemalże nieograniczone możliwości. Istnieje jednak rodzaj zabawy, który maluchy uwielbiają już od wieków - związana jest ona na naśladowaniu dorosłych. Odgrywanie ról może polegać na udawaniu rodzica, strażaka czy majsterkowaniu. Często przewijającym się motywem w przypadku takich zabaw jest również gotowanie.

Kuchnie dla małych miłośników gotowania

Popularność zabaw polegających na udawaniu gotowania przyczyniła się do tego, że niemalże w każdym porządnym sklepie z zabawkami możemy znaleźć kuchnie dla dzieci. Ogromny wybór dziecięcych kuchni znajdziecie na https://www.hoplik.pl/zul_m_ZABAWKI_Odgrywanie-rol_Kuchnie-dla-dzieci-1278.html. Mogą być one wykonane z różnych materiałów. Tańsze modele wykonane są z plastiku. Natomiast najciekawsze propozycje są najczęściej zrobione z drewna i wyglądają jak zabawkowe dzieła sztuki. Kuchnie dla dzieci składają się zazwyczaj z piekarnika, kuchenki i lodówki. Bardziej bogato wyposażone kuchnie posiadają również szafki na produkty lub nawet szuflady. Do zestawu często dołączane są również akcesoria kuchenne takie jak sztućce, garnki, talerze i kubki. Zdarza się, że w wyposażeniu kuchni brakuje takich akcesoriów i trzeba dokupić je oddzielnie. Oprócz podstawowych dodatków w sklepach znajdziemy też bardziej wymyślne sprzęty kuchenne takie jak mikser lub ekspres do kawy. Zabawkowe kuchnie z drewna to spory wydatek, zapewniają jednak dziecku mnóstwo atrakcji. Poza tym, przy odpowiednim użytkowaniu mogą one posłużyć w przyszłości innym dzieciom.

Jedzenie do zabawy - od jajek, aż po fantazyjne babeczki

Kuchnie dla dzieci to nie jedyna zabawka, która może uatrakcyjnić dzieciom zabawę w gotowanie. Obecnie mamy możliwość zakupu wielu precyzyjnie wykonanych imitacji jedzenia, które potrafią wyglądać jak prawdziwe przysmaki. Najpopularniejszym jedzeniem do zabawy są owoce na rzepy lub na magnes, które można kroić plastikowym nożykiem i podstawowe produkty spożywcze takie jak jaja, mleko czy ketchup. Jednak bez trudu znaleźć możemy również wyjątkowe zestawy takie jak śniadaniowe przysmaki, na które składają się kiełbaski, bułeczki i sery lub tacę z sushi. Największe wrażenie na dzieciach robią zestawy słodyczy - od prostych lizaków i pralinek, poprzez kolorowe babeczki, aż po bajeczne wielopiętrowe torty. Potrafią wyglądać one tak rewelacyjnie, że patrząc na nie ma się ochotę je zjeść.

Kuchnia dla dzieci i zabawkowe jedzenie nie tylko zapewnią wiele godzin wspaniałej zabawy maluchom, ale też umożliwią naukę wykonywania prostych domowych obowiązków takich jak gotowanie, robienie zakupów czy sprzątanie, co ma szansę zaprocentować w przyszłości.

 

© 2013-2020 by SN2.EU