środa, 31 maj 2017 17:38

Akcesoria, które koniecznie musisz zabrać ze sobą na wyjazd z niemowlakiem

Bardzo często pojawienie się dziecka w rodzinie, ogranicza aktywność rodziców w zakresie wyjazdów. Mowa tutaj zarówno o odwiedzinach krewnych i znajomych mieszkających nieco dalej, jak i wyjazdach wakacyjnych. Niemniej jednak czasami warto jest oderwać się od niektórych obowiązków i zrobić sobie rodzinne wakacje. Wielu rodziców doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak zbawiennie na dzieci działa, chociażby klimat morski. A więc - może wypad nad Morze Bałtyckie?

Wyjazd z niemowlakiem zazwyczaj wiąże się ze skompletowaniem specjalnej wakacyjnej wyprawki. Będąc kilkaset kilometrów od domu, dobrze jest mieć wszystko pod ręką. Jednak nie należy również przesadzać i zabierać ze sobą rzeczy, które z pewnością w ogóle nie będą przydatne, praktyczne i funkcjonalne. Często niektóre domy wczasowe udostępniają wiele udogodnień dla młodych rodziców, ale wybierając się w dane miejsce pierwszy raz, nie zawsze mamy pewność co do jakości oferowanych usług. Poniżej znajduje się lista, która określa jakie gadżety Artykuły dla niemowląt warto wziąć ze sobą w dłuższą podróż.

Podstawową rzeczą, o której nie powinniśmy zapomnieć, wybierając się na wakacje jest wózek. Podczas wakacyjnych wycieczek nie tylko bezpiecznie i wygodnie ulokujemy w nim naszą pociechę, ale również inne przedmioty, chociażby na półce nad kołami. Jest to praktyczne rozwiązanie tym bardziej, iż wybierając się na zwykły spacer z dzieckiem, trzeba mieć zawsze pod ręką niezbędne artykuły, np. chusteczki nawilżane czy butelkę z piciem.

Dobrze jest się również wyposażyć w wanienkę turystyczną. Może być ona plastikowa składana lub dmuchana. Często domy wczasowe wyposażone są w prysznice, które nie zawsze dobrze się sprawdzają podczas kąpieli dziecka. Dlatego też warto jest się zabezpieczyć i zabrać ze sobą taki gadżet, tym bardziej że zajmuje niewiele miejsca podczas transportu.

Nieprzemakalne ubranka również stanowią istotny element wyprawki wakacyjnej malucha. Tam, gdzie się wybieramy, pogoda może być zmienna i nigdy nie wiadomo czy przez kilka dni z rzędu nie będzie padać deszcz. Dziecko, które zaczyna już chodzić, powinniśmy wyposażyć w kalosze. Chyba nie ma większej frajdy dla maluchów niż chlapanie bucikami w kałużach.

Wiele rodziców zabiera ze sobą na wakacyjne wyjazdy również łóżeczko turystyczne. Maluchy nauczone zasypiać w łóżeczkach mogą mieć problem z odnalezieniem się w nowym miejscu i spaniem na łóżku z rodzicami czy na kanapie. Ponadto łóżeczko turystyczne idealnie sprawdza się również w roli kojca, dzięki czemu mamy pewność, że spuszczając na chwilę z oka bawiące się dziecko, nie zrobi sobie ono żadnej krzywdy w nieznanym nam dokładnie pomieszczeniu.

Oczywiście wybierając się na wakacyjny wyjazd, nie powinniśmy zapomnieć również o podstawowym wyposażeniu naszego malucha, chociażby: pieluszkach, chusteczkach nawilżanych, butelkach, lekach na wypadek gorączki, bólu czy biegunki. Warto zabrać ze sobą dużo ubranek na zmianę - dziecko szybko się brudzi, a my raczej nie chcemy marnować czasu na wakacjach na pranie, suszenie i prasowanie jego odzieży.

© 2013-2020 by SN2.EU