środa, 21 czerwiec 2017 10:30

Wyprawka dla pierwszoklasisty

Rozpoczęcie nauki w szkole to bardzo ważne wydarzenie w życiu każdego dziecka. Siedmiolatka czekają nowe doświadczenia, nowe obowiązki, nowa rzeczywistość, nowe środowisko, nowe osoby, kontakty z nowymi kolegami i kolegami i koleżankami. Rodziców pierwszoklasisty również czekają nowe obowiązki. Jednym z nich jest skompletowanie wyprawki szkolnej dla swojej pociechy.

 

Plecak szkolny

Pierwszym ważnym zakupem jest plecak szkolny lub tornister. Plecak powinien być lekki, z całą jego zawartością nie powinien ważyć więcej niż 3-5 kg. Powinien mieć usztywniony tył i posiadać system regulacji szelek. Funkcjonalny plecak powinien mieć kilka przegródek, wtedy łatwiej będzie posegregować materiały szkolne i uniknąć potem ich szukania.

Aby odciążyć plecy dziecka, można rozważyć zakup tornistra na kółkach i z wbudowaną rączką. Na rynku dostępnych jest wiele różnorodnych modeli plecaków i tornistrów. Wiele przedstawia postacie i motywy z bajek. Posiadanie plecaka z ulubionym bohaterem może zachęcić dziecko do pójścia do szkoły i zmotywować je do nauki.

Podręczniki, zeszyty, przybory szkolne

Standardowa zawartość plecaka to podręczniki. Kolejną sprawą są zeszyty (16–kartkowe w linię, w kratkę, czyste) i okładki na zeszyty. Trzeba kupić też okładki na podręczniki lub papier do okładania książek. Konieczny jest piórnik, najlepiej z przegródkami, w których znajdą się: pióro, długopis, kolorowe długopisy, ołówek, gumka, temperówka, linijka, kredki, flamastry.

Inne artykuły szkolne

W wyprawce szkolnej muszą znaleźć się: blok rysunkowy, blok techniczny, papier kolorowy, nożyczki, klej, plastelina, bibuła. Konieczny będzie strój na zajęcia wychowania fizycznego oraz stój galowy na rozpoczęcie roku szkolnego: biała bluzka (koszula) i granatowa (czarna) spódniczka (spodnie). Bardzo przyda się pudełko na drugie śniadanie, bidon na wodę, sok czy herbatę. Niezbędne będzie też obuwie na zmianę i worek na obuwie.  

Sposoby na tanią wyprawkę szkolną

Wyprawka szkolna to niemały wydatek, dlatego należy kompletować ją z głową. Nie warto ulegać pokusom i kupować zbędnych dodatkowych gadżetów, tylko kompletować to, co najpotrzebniejsze. Zakupy najlepiej robić na początku sierpnia, wtedy prawie wszystkie super- i hipermarkety kuszą promocjami.

Zakupy warto robić też w sklepach internetowych. Tam w szybki i prosty sposób zrobimy zakupy bez wychodzenia z domu. Warto porównać ceny artykułów w kilku sklepach i wybrać ten sklep, który ma najkorzystniejszą w danym momencie ofertę.

Wyświetlony 576 razy
© 2013-2020 by SN2.EU