piątek, 28 sierpień 2015 13:00

Jak zaradzić przesuszaniu się skóry u niemowlaka?

Skarb Matki Kosmetyki dla dzieci Skarb Matki Kosmetyki dla dzieci

Zauważyłaś, że skóra Twojego dziecka jest przesuszona? Skorzystaj z zamieszczonych poniżej wskazówek, a już wkrótce znów będzie aksamitna i miła w dotyku.

Skóra niemowlaka jest bardzo delikatna, dlatego szybko traci wodę. Szczególnie należy zadbać o jej nawilżenie po powrocie z wakacji. Wysokie temperatury i morska bryza przyspieszają bowiem wysuszanie delikatnego naskórka. Oto kilka podpowiedzi w jaki sposób temu przeciwdziałać:

· Kąpiel dziecka nie powinna trwać zbyt długo. W zupełności wystarczy ok. 10 min.

· Woda do kąpieli nie może być zbyt ciepła. Odpowiednia to ok. 37 stopni C.

·Do mycia dziecka należy używać naturalnego mydła, np. Krabik (w cenie ok. 4 zł), płynu do kąpieli z oliwką (w cenie ok. 14 zł, oprócz oczyszczania skóry, również nawilża ją i natłuszcza) lub – w przypadku wyjątkowo suchej skóry – warto sięgnąć po emulsję olejową Emulinka (w cenie ok. 20 zł).

 

 Skarb Matki - Mydełko Krabik

Skarb Matki - Płyn do kąpieli z oliwką
Skarb Matki - Płyn do kąpieli z oliwką
Skarb Matki - Emulinka Emulsja olejowa do kąpieli
Skarb Matki - Emulinka Emulsja olejowa do kąpieli

 

· Tuż po umyciu i delikatnym osuszeniu ręcznikiem, gdy ciałko jest rozgrzane, a skóra nie jest jeszcze całkiem wyschnięta, należy zastosować preparaty pielęgnacyjne. Wtedy najlepiej się wchłaniają.

·Do pielęgnacji skóry niemowląt rewelacyjnie sprawdzają się oliwki z oferty Skarbu Matki (w cenie ok. 11 zł). Łagodzą, nawilżają i natłuszczają skórę. Zabezpieczają też przed otarciami. To również świetny kosmetyk do masażu maluszka. Mogą być stosowane już od pierwszych dni życia.

Skarb Matki-  Oliwka z olejkiem ze słodkich migdałów
Skarb Matki- Oliwka z olejkiem ze słodkich migdałów

· Zamiennie z oliwkami można stosować Krem nawilżający (w cenie ok. 11 zł). Preparat nawilża i natłuszcza skórę oraz łagodzi i redukuje podrażnienia. Jest wyjątkowo łagodny i delikatny. Można smarować nim zarówno buzię dziecka, jak i ciałko. Zawiera wyciąg z rumianku, witaminę E oraz d-panthenol. Może być stosowany od pierwszych dni życia.

Skarb Matki - Krem nawilżający
Skarb Matki - Krem nawilżający

· Po zastosowaniu preparatu pielęgnacyjnego należy odczekać chwilkę, aby składniki odżywcze dobrze wchłonęły się, a następnie ubrać dziecko.

© 2013-2020 by SN2.EU