środa, 13 marzec 2013 15:12

6 stron edukacyjnych dla Twojego dziecka

Strony edukacyjne dla najmłodszych – gdzie szukać tych właściwych? Istnieje wiele serwisów oferujących gry i zabawy dla dzieci. Jednak nie wszystkie z nich mają odpowiednie walory edukacyjne. Jak wybrać te, które nie tylko sprawią dziecku dużo frajdy, ale i nauczą je czegoś pożytecznego?  

Poniżej przedstawiamy kilka wybranych, ciekawych i sprawdzonych portali, które mogą umilić czas pociechom. Nie zawierają nieodpowiednich treści, a co najważniejsze - uczą poprzez zabawę, na dodatek w przyjemnej dla oka oprawie graficznej.

Kto powiedział, że nauka języka obcego musi być trudna i nieprzyjemna? Nic podobnego! Serwis Anglomaniacy.pl (www.anglomaniacy.pl) pozwala najmłodszym rozpocząć przygodę z językiem angielskim. Lekcje są podzielone na różne grupy tematyczne. Mali uczniowie znajdą tu wesołe gry i zabawy językowe, piosenki, testy do nauki online, a także materiały do wydrukowania (karty obrazkowe, krzyżówki, wykreślanki, quizy i gry planszowe). Strona jest dostępna zarówno w wersji polskiej, jak i angielskiej. Może dostarczyć wielu kreatywnych pomysłów na zabawę z dzieckiem, a zarazem być ciekawą formą nauki.  

Zigos Klub (www.zigosklub.pl) to strona, która przedstawia historię pięciu przyjaznych stworków – Zigosów, pochodzących z różnych planet. Każdy z nich jest obdarzony inną mocą i ma wyjątkowe zainteresowania. Jeden lubi sport, drugi interesuje się przyrodą i zwierzętami, a jeszcze inny uwielbia naukę i technikę! Każdy z nich ma do zaproponowania gry, zabawy oraz ciekawe artykuły dla dzieci, które uczą, jak ciekawie spędzać wolny czas. Dodatkowo dzięki zakładce „Zrób to sam” dzieci mogą stworzyć swój własny japoński ogródek albo kształtować zdolności manualne robiąc różne dekoracje. Strona jest przeznaczona dla młodszych, jak i tych trochę starszych dzieci. Zigos Klub posiada Certyfikat BEST bezpieczna strona – przy poszukiwaniach dobrych stron edukacyjnych warto zwracać uwagę na takie certyfikaty.

A może chcesz nauczyć swoje dziecko bezpiecznego korzystania z internetu? Twórcy Sieciaków (www.sieciaki.pl) pomyśleli o tym, jak zrobić to w skuteczny sposób – za pomocą przyjaznych postaci, które opowiadają o tym, jak „poruszać się” w sieci oraz jak funkcjonuje komputer. Strona działa na zasadach serwisu społecznościowego i przeznaczona jest głównie dla starszych dzieci, które znajdą w nim dużo gier, konkursów, artykułów, dowiedzą się na czym polega „Sieciomisja” oraz kim są „Sieciaki” i „Sieciuchy”.

Czas dzieci (www.czasdzieci.pl) to portal informacyjno-rozrywkowy. To świetne źródło informacji i nie tylko! Oprócz aktualności o wydarzeniach skierowanych do rodziców, posiada zakładkę z grami edukacyjnymi i zręcznościowymi dla dzieci. Rodzic odnajdzie tu dużo pomysłów na spędzanie wolnego czasu z dzieckiem, przejrzy repertuar kin i teatrów, znajdzie też informacje o cyklach spotkań dla mam. Natomiast w zakładce „Strefa dzieci” młody użytkownik Internetu znajdzie bajki, czytanki, kolorowanki, gry i quizy.  

Twoje dziecko uwielbia rysować i nie rozstaje się z pudełkiem kredek? W serwisie Gralandia.pl (www.gralandia.pl) znajdziesz ogromny wybór kolorowanek do wydrukowania, podzielonych na różne kategorie. Możesz wydrukować kolorowanki nawiązujące do pór roku, świąt, zwierzątek lub wielu tytułów popularnych bajek, takich jak kucyki Pony, Madagaskar czy 101 dalmatyńczyków. Możesz także wydrukować zabawy w tzw. łączenie kropek, które także rozwijają zdolności manualne. Oprócz kolorowanek serwis zawiera gry, bajki i piosenki, które na pewno zaintrygują Twoją pociechę. Za jego pomocą można obejrzeć online popularne bajki i filmy familijne.

Rodzicom najmłodszych użytkowników polecamy serwis Bajkolandia (http://bajkolandia.irob.pl), który również zawiera bajki online, ale troszkę starszej daty - takie jak „Smerfy”, „Bolek i Lolek”, „Reksio”, „Bob Budowniczy” czy „Gumisie”. Portal zawiera kultowe dobranocki dostępne w jednym miejscu i odpowiednie nawet dla bardzo malutkich widzów.

Przeglądając wymienione witryny na pewno znajdziecie coś, co zainteresuje Waszego malca. Bajki, kolorowanki i quizy – i towarzyszące im atrakcje, jak utwory muzyczne czy mówiące stworki Zigosy – to wszystko skupi uwagę najmłodszych. Zadba również o kształtowanie umiejętności poczynając od ćwiczenia zdolności manualnych po rozwój wyobraźni i logicznego myślenia.

© 2013-2020 by SN2.EU