wtorek, 21 kwiecień 2020 14:51

Jak zadbać o zmywarkę – kilka porad

Z pewnością każdy z nas chce korzystać ze sprzętu AGD jak najdłużej. Jego wymiana jest zwykle dość kosztowna. Aby zapobiec konieczności nagłej potrzeby zakupu nowej zmywarki, powinniśmy o nią odpowiednio dbać. Dzięki przestrzeganiu kilku zasad jesteśmy w stanie przedłużyć żywotność naszego sprzętu!

Sól do zmywarki

Jeśli zależy nam na tym, by naczynia wyjęte ze zmywarki były perfekcyjnie czyste, powinniśmy zadbać również o sam sprzęt. Sól do zmywarki to podstawa. Dzięki temu produktowi dokładnie oczyścimy wnętrze zmywarki i poprawimy stan filtra, od którego zależy to, jaki będzie efekt mycia naczyń w zmywarce. Dodatkowo sól do zmywarki ma działanie zmiękczające wodę – zapobiegniemy w ten sposób powstawaniu kamienia i osadu. Bez potrzeby zakupu specjalnego odświeżacza do zmywarki będziemy w stanie zniwelować nieprzyjemny zapach, który się z niej wydobywa. Sól do zmywarki – jako osobny produkt lub zawarty w kapsułkach do mycia naczyń – to produkt, bez którego zadbanie o stan zmywarki będzie naprawdę bardzo trudne!

Nabłyszczacz do zmywarki – czyste naczynia i sprawny sprzęt

Jak wiemy, czystość naczyń zależy od tego, w jakim stanie jest sama zmywarka. Dlatego wybierajmy produkty, które wpłyną na jedno i drugie jednocześnie. Jednym z takich środków jest nabłyszczacz do zmywarki. Jego działanie bardzo pozytywnie wpływa na to, jak czyste i lśniące są myte w zmywarce naczynia. Dzięki nabłyszczaczowi pozbędziemy się plam, zacieków, smug, a także osadów z kamienia. Dba o metalowe garnki i zabezpiecza szkło przed matowieniem. Z właściwości nabłyszczacza wpływających na stan sprzętu najważniejsze są odkażanie powierzchni oraz ochrona przed korozją. Podobnie jak sól, nabłyszczacz do zmywarki przedłuża żywotność filtra. Warto zatem korzystać z tych produktów jednocześnie!

Czyste naczynia

Czyste naczynia

Produkt do mycia naczyń

Powinniśmy również postawić na taki środek do mycia naczyń w zmywarce, aby zadbać o sam sprzęt. Na rynku dostaniemy różne produkty, między innymi:

  • proszki do mycia naczyń – to najtańsza opcja, która pozwala na samodzielne dozowanie środka; jego wadą jest jednak niska skuteczność oraz kiepski skład, który może dodatkowo negatywnie wpływać na stan zmywarki, a także niedokładnie wypłukiwać się i zostawiać na naczynie brzydkie plamy, zacieki i osady;
  • tabletki do zmywarki – są proste w dozowaniu, bo wystarczy jedynie umieścić tabletkę w zmywarce; choć nie mamy możliwości kontroli ilości produktu, możemy być pewni, że skuteczność będzie znacznie wyższa niż w przypadku proszku do mycia naczyń;
  • kapsułki do mycia naczyń –  najlepszy z istniejących na rynku typ produktu do mycia naczyń w zmywarce; płynna formuła zapewnia dobre rozpuszczanie się i zapobiega powstawaniu smug i plam na naczyniach.

Dodatkowo tabletki i kapsułki do zmywarek zawierają też sól i nabłyszczacz. Formuła 3w1 gwarantuje nam, że po myciu naczynia będą perfekcyjnie czyste, a sam sprzęt – zadbany i oczyszczony. Najlepszej jakości produkty do mycia naczyń w zmywarce znajdziemy na stronie: https://eurochemia.com/28-tabletki-kapsulki-do-zmywarki

Co zrobić, by zmywarka była długo sprawna?

Kluczowe w dbaniu o zmywarkę jest jej częste czyszczenie za pomocą dostępnych środków – soli i nabłyszczacza. Pamiętajmy, by nie używać zbyt dużej ilości środków do mycia naczyń. Stawiajmy przede wszystkim na tabletki i kapsułki, które nie tylko zapewniają czystość naczyń, ale i dbają o samą zmywarkę. Stosujmy się do zaleceń producenta sprzętu i pozostawiajmy otwarte drzwiczki, by w środku nie rozwijały się grzyby i bakterie. W ten sposób będziemy mogli cieszyć się ze sprawnej zmywarki naprawdę długo!

Media

© 2013-2020 by SN2.EU