poniedziałek, 20 kwiecień 2020 17:49

Czym są domy szkieletowe?

Domy szkieletowe Domy szkieletowe

Domy szkieletowe stają się z roku na rok coraz bardziej popularne. Jest to szczególnie widoczne na wszelkich forach budowlanych.

 

Zainteresowanie domami szkieletowymi nazywanymi także kanadyjczykami jest coraz większe, ponieważ są to domy bardzo szybkie w budowie oraz ekonomiczne. Przez długi czas technologia budowy domów szkieletowych była w naszym kraju odbierana z dość dużą rezerwą, jednakże obecnie, jest to jeden z popularniejszych sposobów na szybkie postawienie domu.

Dom w kilka tygodni, czy nawet klika dni – czyli możliwości domów szkieletowych

Wiele osób chce w jak najszybszym tempie postawić dom. Związane jest to z różnymi okolicznościami, takimi jak zbliżający się termin ślubu, czy narodziny dziecka. Stawianie konstrukcji domu szkieletowego trwa zazwyczaj 2-3 miesiące, lecz jeśli jest to dom z prefabrykowanych części, to sprawna ekipa stawia go nawet w kilka dni. Domy szkieletowe dzięki swojej drewnianej konstrukcji charakteryzują się dość małym ciężarem, co pozwala na tańsze fundamenty. Fundamenty pod kanadyjczyki projektuje się bardzo często, jak pod domy ceramiczne. Co ciekawe, technologia szkieletowa nie generuje ograniczeń, co do standardu energetycznego domu, oraz jego wyposażenia. Dzięki zastosowaniu podwójnej termoizolacji (wewnątrz szkieletu i na zewnątrz) dom szkieletowy jest energooszczędny. Kanadyjczyk może także osiągnąć standard pasywny. To bardzo ważna informacja dla tych, którzy chcą by ich dom generował minimalne koszty ogrzewania.

Dom szkieletowy, czyli łatwa modernizacja i przebudowa

Warto zaznaczyć, że domy powstałe w technologii suchej, pozwalają na bardzo łatwą przebudową i modernizację całego budynku. Oznacza to, że powstały szybko mały domek szkieletowy, można systematyczne rozbudowywać, wraz z powiększającą się rodziną. W kanadyjczykach modernizacja, czy wymiana instalacji nie stanowi żadnego problemu.

Domy szkieletowe, są idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy pragną mieć jak najszybciej swoje własne cztery ściany. Prędkość z jaką stawia się kanadyjczyki i atrakcyjna cena sprawiają, że domy szkieletowe, są w Polsce coraz bardziej modne.

Media

© 2013-2020 by SN2.EU