wtorek, 03 marzec 2020 15:02

Basen ogrodowy - jak ugryźć temat?

Basen ogrodowy Basen ogrodowy

Basen w ogrodzie nie jest już luksusem - coraz więcej rodzin decyduje się na basen zewnętrzny. Jest to projekt basenu w harmonii z projektem ogrodu, a także zwiększa wartość nieruchomości

Oczywiście, najpierw należy wybrać odpowiednią lokalizację dla basenu w ogrodzie. Optymalne jest miejsce w pobliżu domu, gdzie znajdują się duże drzewa. Powstaje więc pytanie, jaki kształt i wielkość musi mieć basen. Najnowszym wariantem jest oczywiście basen poliestrowy. 

Projekt jest punktem wyjścia. Wybierz swój styl, pamiętając oczywiście o istniejącym krajobrazie i architekturze domu, aby wszystkie elementy wzajemnie się uzupełniały. Twoja powierzchnia basenu wymaga rozważenia podstawowych elementów projektu, czyli skali, proporcji, równowagi, koloru i tekstury.

Basen ogrodowy – odpowiednie zagospodarowanie

Ukształtowanie terenu basenu za pomocą odpowiednich roślin zwiększy jego estetykę i piękno. Niezależnie od tego, czy sadzisz drzewa, czy też używasz roślin doniczkowych, upewnij się, że wybierasz te właściwe. Idealnie byłoby, gdyby krajobraz przy basenie zawierał różne rośliny i stanowił uzupełnienie tematu istniejącego już projektu domu i otoczenia. Aby dowiedzieć się, jakie rośliny będą najlepsze dla obszaru basenu i jak powinny być sadzone, zaleca się skorzystanie z porad ekspertów.

Basen w ogrodzie - oświetlenie

Kiedy masz basen, jest on oczywiście centralnym punktem Twojego domu, zwłaszcza w okresie letnim. Ty i twoja rodzina spędzicie dużo czasu na świeżym powietrzu i najprawdopodobniej będziecie gościć w nim również podczas różnego rodzaju uroczystości. Tak więc bardzo dobrym pomysłem jest dodanie odpowiedniego oświetlenia i systemu muzycznego lub głośników wokół basenu. To nie tylko ożywi atmosferę, ale także sprawi, że basen będzie prezentował się naprawdę interesująco i efektywnie. Oświetlenie basenowe LED staje się ostatnio popularne, ponieważ wygląda pięknie i jest również przyjazne dla środowiska, ponieważ znacznie zmniejsza zużycie energii.

Basen ogrodowy – piękno naturalnych materiałów

Pozwól naturze wzbogacić wystrój Twojej strefy basenowej. W miarę możliwości używaj naturalnych materiałów, takich jak kamienie i drewno. Możesz na przykład użyć drewnianej deski do nurkowania oraz ozdobnych kamieni i skał wokół basenu.

Ostatnia zasada jest taka - to twój basen. Płacisz za niego, więc łamiesz zasady i robisz, co chcesz. Weź pod uwagę powyższe rady, ale ostatecznie kieruj się również własnym gustem, intuicją i osobistym upodobaniem, by móc stworzyć coś wyjątkowego i niepowtarzalnego. Chcesz zaprojektować swój wymarzony basen ogrodowy? Pomoże ci w tym producent największych basenów w Polsce, który zdobył uznanie rzeszy zadowolonych klientów. Więcej informacji uzyskasz na stronie www.woodpool.pl

Ukształtowanie krajobrazu strefy basenowej jest dla każdego innym wyzwaniem, tak samo, jak niepowtarzalny jest projekt każdego domu i ogrodu. Jeśli nie masz pewności, od czego zacząć, aby stworzyć pożądany wygląd, w artykule tym podpowiemy, na co zwrócić szczególną uwagę podczas projektowania własnego basenu w ogrodzie.

© 2013-2020 by SN2.EU