poniedziałek, 16 grudzień 2019 10:54

Świece - idealna dekoracja na co dzień i na specjalne okazje

Świece ozdobne Świece ozdobne

Dawniej świece miały bardzo praktyczne zastosowanie - były wykorzystywane jako źródło światła. Obecnie nie ma konieczności, aby używać ich w tym celu. Mamy stały dostęp do prądu, a w przypadku jakiejkolwiek awarii możemy jeszcze skorzystać z latarki.

Pomimo tego, świece na stałe zagościły w naszych domach jako elegancka ozdoba. Korzystają z nich również takie miejsca jak restauracje, kawiarnie czy sale przyjęć. Nic dziwnego, świece ozdobne łatwo można dopasować do pozostałych elementów wystroju, a poza tym roztaczają wokół przyjemne ciepłe światło. Dzięki nim, można zbudować klimat pełen magii i romantyzmu.

Klasyczne świece w różnych odsłonach

Najbardziej klasycznym rodzajem świec ozdobnych są proste modele w kolorze białym. Można umieścić je pojedynczych szklanych lub ceramicznych świecznikach i postawić na stole w jadalni, aby uprzyjemniały swoim delikatnym światłem rodzinne posiłki. Zamiast bieli można wybrać również inny kolor, który najbardziej pasuje do wystroju wnętrza. Świece ozdobne występują obecnie w tak wielu odcieniach, że znalezienie odpowiedniego nie powinno stanowić najmniejszego problemu. Podczas wyjątkowych okazji np. Świąt Bożego Narodzenia lub Wielkanocy warto zdecydować się na bardziej odświętne modele w kolorze srebrnym, złotym lub świece metalizowane w innych barwach. Proste długie świece będą rewelacyjnie prezentować się również na restauracyjnych stołach oraz na długich stołach weselnych w otoczeniu kwiatowych kompozycji.

Kule i pieńki

Ciekawe kompozycje stworzyć można również wykorzystując świece ozdobne w innych kształtach np. w formie kul lub pieńków o różnych rozmiarach. Zestaw świec dobrze umieścić na specjalnej podstawce. Ma to nie tylko zastosowanie praktyczne, ponieważ pomoże ochronić stół oraz obrus przed zabrudzeniami z wosku, ale też będzie pełnić dodatkową rolę ozdobną. W ostatnim czasie popularne są m.in. podstawki wykonane z naturalnego drewna oraz lustrzane, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby zdecydować się również na tradycyjne podstawki szklane lub ceramiczne.

Świece pływające

Ciekawym rodzajem świec ozdobnych są modele pływające. Na pierwszy rzut oka prezentują się one całkiem zwyczajnie. Jednak te świeczki o niedużych rozmiarach pomogą Wam stworzyć naprawdę wyjątkowe kompozycje. Wystarczy przygotować specjalne szklane naczynie, uzupełnić je dowolnymi dekoracjami - ozdobnymi kamieniami, sztucznymi kwiatami lub koralikami, wlać wodę, a na powierzchni ułożyć pływające świece ozdobne. Ciekawy efekt można osiągnąć również barwiąc wodę na wybrany kolor.

© 2013-2020 by SN2.EU