poniedziałek, 16 grudzień 2019 16:47

Płytki marmurowe – podłogi imitujące marmur

Podłoga imitująca marmur Podłoga imitująca marmur

Płytki marmurowe to nowoczesny materiał wykończeniowy, który można wykorzystać na wiele różnych sposobów. Nadaje się do stosowania zarówno na ścianach, jak i podłogach w salonie, przedpokoju, kuchni, a także łazience.

Jest uwielbiany nie tylko przez miłośników stylu klasycznego, ale również nowoczesnego. Sprawdź, w jaki sposób możesz wykorzystać płytki marmurowe w swoich wnętrzach.

Poznaj zalety płytek marmurowe

Za jedną z największych zalet płytek marmurowe uznaje się przede wszystkim ich trwałość. Wykonane są bowiem z materiałów, które wykazują wysoką odporność na uszkodzenia wynikające z codziennego użytkowania, a także na silniejsze uderzenia. Co więcej, warto wspomnieć, że bardzo łatwo jest utrzymać je w czystości. Płytki te nie wymagają specjalnej pielęgnacji i drogich impregnatów. Przez długie lata zachowują nienaganny wygląd. Należy także nadmienić, że gres imitujący marmur może mieć naprawdę różnorodne odcienie i barwy, co czyni go różnorodnym materiałem.

Płytki posiadają także różne wzory, nazywane często „twarzami”, dzięki czemu ułożone obok siebie tworzą niepowtarzalną kombinację. Bardzo dobrze obrazują to płytki firmy Marazzi Golden White. To gres inspirowany białym marmurem z nieregularnymi złotymi żyłami. Mają one efekt połysku, który w połączeniu z faktura użylenia i oryginalną kompozycją kolorystyczną tworzy niepowtarzalny oraz designerski materiał, imitujący prawdziwy marmur.

Czy warto inwestować w płytki marmurowe?

Płytki marmurowe są doskonałą alternatywą dla marmuru. Ich cena jest znacznie niższa, jednak nie tracą przez to na jakości. Wręcz przeciwnie – zachwycają już od pierwszego wejrzenia. Mają niezwykle elegancki wygląd, który wpisuje się zarówno w klasyczne, jak również nowoczesne aranżacje wnętrz. Imitacja marmuru to dobre rozwiązanie do każdej przestrzeni i stylu, ponieważ w każdym przypadku stworzy zupełnie inny efekt końcowy. Płytki, szczególnie ten w kolorze białym, świetnie sprawdzą się w niewielkich wnętrzach, ponieważ optycznie je powiększą i wprowadzą naturalną dynamikę. Gres marmurowy będzie prezentował się doskonale także na dużych przestrzeniach, w których można zastosować go na całej podłodze lub ścianie, jak również na jej fragmentach, np. na ścianie telewizyjnej czy też w okolicach kominka. Zatem jeśli chcesz, by Twoje wnętrza nabrały eleganckiego i stylowego wyrazu, płytki marmurowe będą idealnym wyborem dla Ciebie.

 

© 2013-2020 by SN2.EU