środa, 13 marzec 2019 13:43

Zainwestuj w sztukę na ścianie!

Wygląd i prezencja domu w dużej mierze odbija się na wizerunku właściciela. To jak prezentuje się codzienna przestrzeń stanowi odbicie skomplikowanego, unikalnego wnętrza człowieka, który w niej żyje. Dzięki odpowiedniemu zagospodarowaniu przestrzeni można wyrazić więcej z siebie, sprawiając, że pokój lub pokoje będą małymi enklawami spokoju, gdzie myśli mogą płynąć spokojnym tempem, a całość domu/mieszkania nabiera stylowego wydźwięku, którym można grać przed odwiedzającymi.

Ściany są elementem, którego wykończenie często spycha się na margines dla własnej szkody. Nie wszystko da się załatwić warstwą farby lub nawet bardzo zjawiskowej tapety. Niezagospodarowana ściana sprawia wrażenie aranżacyjnej dziury, a pustka przykuwa (w negatywny sposób) uwagę. Z kolei zbyt duże nagromadzenie przedmiotów na ścianie np. ustawianie wszystkiego na szeregach półek, tworzy wrażenie ścisku i wizualnie zmniejsza metraż pomieszczenia. Zagospodarowanie ścian trzeba wypośrodkować idealnym narzędziem do ich stylowego przyozdobienia są obrazy.

Malowana sztuka broni się sama

Reprodukcje malarskie lub oryginalne dzieła współczesnych twórców są w stanie szybko wprowadzić powiew stylowej nowości do każdego pomieszczenia. Dzięki malowidłom można szybko nadać przestrzeni zupełnie innego wyrazu i tchnąć w nią nowe życie bez konieczności dokonywania gruntownych modyfikacji w aranżacji. Jednym z częściej wybieranych rodzajów obrazów są portrety. Nowoczesne oraz bardziej klasyczne dzieła szybko wpasowują się w wiele styli wykończeniowych dając właścicielom zorientowanym na styl szerokie pole do aranżacyjnego manewru. Portrety, jak i inne malarskie dopełnienia są inwestycją, która szybko się zwraca (i to na wielu poziomach), zarówno w krótko, jak i długoterminowym rozrachunku. Zainwestowanie w portret przynosi wielowymiarowe korzyści, obecny na ścianie zwraca na siebie uwagę i spina wszystkie otaczające sprzęty (praktyczne i dekoracyjne) w spójniejszą całość. Efekt z jednego pomieszczenia przenosi się na inne, bo w przestrzeniach relacja jest symetryczna – żadne pomieszczenie nie jest samotną wyspą. To, w jaki sposób prezentuje się jedno, będzie miało wpływ na to jak prezentować będzie się drugie i w ostateczności całość.

Kupić jakość z sieci

Portrety są popularnym dodatkiem, o który nie jest trudno w Internecie. Jednak zamiast fototapet warto pójść krok dalej i zainwestować w prawdziwe malarskie dzieło. Fototapety fakt dostarczą „zapełnienia” dla ściany jednak efekt będzie nieporównywalnie mniejszy niż trafione portrety.

© 2013-2020 by SN2.EU