piątek, marzec 01, 2024
środa, 26 luty 2020 14:07

Pokoje nad Jeziorem Sławskim

Jezior Sławskie Jezior Sławskie

Planujesz majówkę nad jeziorem i nie wiesz gdzie się wybrać, by w jednym miejscu jednocześnie czekały na ciebie przepiękne widoki, warunki do żeglowania i komfortowe noclegi? Zależy Ci na rozwiniętej bazie turystycznej, długich spacerach i możliwości wypożyczenia rowerów dla całej rodziny?

Sprawdź, jakie atrakcje turystyczne czekają na Ciebie nad jeziorem sławskim, w województwie lubuskim!

 

Lubuskie - kraina pięknych jezior i zielonych lasów

Województwo lubuskie słynie z pięknych lasów i klimatycznych jezior, jakby stworzonych dla żeglarzy i miłośników wędki. To tutaj zlokalizowane jest jezioro Sławskie - jedno z najpiękniejszych jezior w regionie, od lat ściągające na urlop fanów żagli, plażowania, opalania się i wędkowania. Majówka jest doskonałym czasem na to, by przyjechać tutaj i zobaczyć jakie atrakcje oferuje baza turystyczna nad jeziorem.
W ośrodkach takich jak np https://www.wjozefowie.pl znajdziemy ciche miejsce oddalone od miejskiego zgiełku i jednocześnie dobrze przygotowane na przyjazd wymagających gości. Chętnie witane są tutaj rodziny z dziećmi, które mogą liczyć na wygodne noclegi w domkach letniskowych, pokojach do wynajęcia lub dla wielbicieli odrobiny dzikości - na polu namiotowym. Taki kompleks rekreacyjno-wypoczynkowy posiada na miejscu zaplecze gastronomiczne, plac zabaw dla dzieci i bliski dostęp do jeziora. Wokół na turystów czekają ścieżki rowerowe, dzięki którym można objechać całe jezioro oraz ścieżki spacerowe pozwalające na podziwianie okolicznych lasów.

Noclegi nad jeziorem Sławskim


Nad samym jeziorem Sławskim znajduje się wiele miejsc, w których turysta może odpocząć, ale i świetnie się bawić. Poza wygodnymi noclegami, jakie oferują pokoje z https://www.wjozefowie.pl/noclegi-jezioro-slawa/pokoje-jezioro-slawa/ , czy apartamentami dla bardziej wymagających gości, sama miejscowość jest również atrakcyjna turystycznie. Nad jeziorem znajduje się długi deptak, wzdłuż którego rozciągają się punkty zabaw, gier, i rekreacji około plażowej, stoiska gastronomiczne, a także miejsca pozwalające na zakup pamiątek, artykułów do pływania itd.

Charakterystyczny klimat Sławy sprawia, że wiele osób wraca tutaj przez lata, a miejsce to stało się dla nich punktem, który pokazują również swoim dzieciom i wnukom. Rodzinna atmosfera, mili ludzie i możliwość oderwania się do zatłoczonego miasta na rzecz pięknych okoliczności przyrody, zabawy i rozrywki to główne zalety, o których opowiadają Ci, którzy przyjeżdżają tutaj już z trzecim pokoleniem.

Nad jeziorem znajduje się wiele wypożyczalni rowerów wodnych, kajaków i przede wszystkim żaglówek - ze względy na swoją powierzchnię Sława jest stworzona dla wędkarzy. Rozłożyste jezioro sprawia, że nawet w sezonie nie ma się tutaj wrażenia pływania w tłumie innych jednostek i wciąż można się cieszyć szumem wiatru, ciszą i idealnymi warunkami do naładowania wewnętrznych akumulatorów przed pracą. Ten malowniczy region wciąż nie jest jeszcze znany w skali Polski, a wiele osób twierdzi, że z uroków żeglowania korzysta się tutaj ciekawiej niż na Mazurach.