środa, maj 22, 2024
środa, 15 styczeń 2020 11:33

Najlepszy hotel dla rodziny z dziećmi – hotel Warszawa

Residence St. Andrew's Palace Residence St. Andrew's Palace

Organizując wyjazd rodzinny, należy uwzględnić potrzeby wszystkich uczestników podróży, a szczególnie małych dzieci, które dość szybko ulegają przebodźcowaniu, a jednocześnie szybko się nudzą, jeżeli w miejscu, do którego rodzina się wybiera, nie ma zbyt wielu atrakcji.

Na szczęście Warszawa jest takim miastem, w którym na brak atrakcji dla najmłodszych nie można narzekać. W ciągu krótkiego pobytu nie sposób skorzystać ze wszystkich, ale na pewno te najpopularniejsze warto uwzględnić w planie wycieczki, biorąc pod uwagę również ich lokalizację. Z tego powodu na wyjazd rodzinny warto wybrać hotel Warszawa zlokalizowany w centrum miasta.

Rodzinny pobyt w Warszawie

Dlaczego lokalizacja hotelu jest taka ważna? Przede wszystkim dlatego, że z centrum miasta można różnymi środkami transportu wyruszyć do dowolnego miejsca na mapie Warszawy. Ponadto możliwość skorzystania ze świetnie funkcjonującej komunikacji miejskiej to dla wielu dzieci, zwykle wożonych samochodem, bardzo ciekawa przygoda. Natomiast ci, którzy niekoniecznie chcą opuszczać centrum miasta, również nie mogą narzekać na nudę. Hotel Warszawa zlokalizowany w centrum miasta to świetny wybór dla tych, którzy chcą zwiedzić najważniejsze zabytki Śródmieścia, pospacerować po znanej okolicy i przysiąść w knajpce serwującej pyszne jedzenie.

Pamiętajmy, że hotel zlokalizowany w centrum Warszawy, wcale nie musi znajdować się w hałaśliwej okolicy. Przeciwnie – wybierając hotel na wyjazd rodzinny, warto sprawdzić, jak wygląda jego otoczenie, czy jest dużo zieleni, czy w okolicy znajdują się place zabaw, sklepy z artykułami pierwszej potrzeby itp.

Hotel Warszawa dla rodziny z dziećmi – pokój czy apartament?

Dla rodziny z dziećmi zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest apartament hotelowy, składający się z kilku pomieszczeń o różnym przeznaczeniu. W apartamencie dziecko nie śpi na dostawce, która jest normą w pokojach hotelowych, ale znacznie ogranicza przestrzeń i właściwie w godzinach wieczornych wyklucza jakąkolwiek aktywność pozostałych członków rodziny, którzy muszą uważać, by nie obudzić śpiącego dziecka. Natomiast w apartamencie dorośli i dzieci otrzymują osobne sypialnie. Ponadto do ich dyspozycji jest przestronny salon, w którym cała rodzina może przyjemnie spędzić czas, a dzieci mogą się swobodnie bawić.

Niemałą zaletą apartamentów hotelowych jest kuchnia, w której znajduje się wszystko, co niezbędne do przygotowania ulubionych posiłków dla całej rodziny. Ze sprzętów kuchennych najchętniej korzystają rodziny z małymi dziećmi, które nie mogą jeszcze jeść wszystkiego lub rodzice starają się kontrolować dietę malucha i nie chcą, by spożywał posiłki niewiadomego pochodzenia.