poniedziałek, lipiec 22, 2024
środa, 13 marzec 2019 13:50

Najpiękniejsze miejsca do zobaczenia na pograniczu Lubuskiego i Dolnego Śląska

Polska jest niezwykle różnorodna i ciekawa turystycznie, zarówno dla miłośników miejsc z historią i bogatą architekturą, ale też dla osób lubiących zwiedzać dzikie i nieokiełznane tereny przyrodnicze. Jeden z obszarów godnych uwagi to pogranicze województwa lubuskiego i dolnośląskiego, z takimi ciekawymi miejscowościami jak Legnica, Lubin czy Polkowice.

 

Zwiedzanie miast takich jak Lubin i Legnica

Wszystkie największe miasta w Polsce mają spory ruch turystyczny, nikogo nie trzeba przecież przekonywać do odwiedzenia Krakowa czy Wrocławia. W mniejszych miastach i miasteczkach naprawdę również tkwi ogromny potencjał, można wybrać się do nich chociażby na jeden dzień, by zwiedzić lokalne zabytki podczas niespiesznego spaceru.

Taki jest na przykład Lubin, który chociaż nie jest najeżony zabytkową architekturą, kilka ciekawych obiektów takich jak Baszta Głogowska, ruiny zamku czy stare mury miejskie, są bez wątpienia warte zobaczenia. Jeszcze ciekawsza wydaje się natomiast Legnica, ze śladami prastarych osad Słowian, ale też przepięknie odbudowany Starym Miastem, które zachwyca kolorowymi kamienicami i jedyną w swoim rodzaju atmosferą.  W Legnicy wart zobaczenia jest Zamek Piastowski, jedyne w swoim rodzaju muzeum miedzi, Akademia Rycerska i stary gmach loży masońskiej.

Te dwa miasta z powodzeniem można zwiedzić w jeden weekend, o ile dysponuje się samochodem. Brak własnego auta nie jest jednak przeszkodą, bo wypożyczalnia samochodów w Lubinie to możliwość wynajęcia auta w trybie krótkoterminowym. Samochód na 2 dni weekendu, wygodny i zgrabny, którym bez problemu da się zaparkować w mieście, to doskonałe rozwiązanie.

Inne ciekawe miejsca w tym regionie

Ta część Polski ma do zaoferowania oczywiście o wiele więcej. Kolejne ciekawe miasta i miasteczka to na przykład Polkowice, Żary czy Nowa Sól. Polkowice są malutkie, więc tak naprawdę warto zatrzymać się tam na przykład tylko na kawę na Starym Rynku. Żary warto odwiedzić ze względu na pozostałości średniowiecznego układu urbanistyczne, oraz zachowane niektóre perełki architektoniczne, na przykład zamek gotycki. Bez wątpienia niezwykle ciekawym obiektem w tej części województwa będzie też Park Geometryczny, czy położony odrobinę poza miastem Zielony Las, skąd można podziwiać nie tylko panoramę miasta, ale też Karkonosze.

Samochód przydaje się na takie krótkie wyprawy, bo zwiedzanie zawsze warto urozmaicić o odwiedzenie nie tylko miejsc historycznie ważnych, ale też lokalnych pomników przyrody czy parków krajobrazowych. W ten sposób wycieczka staje się bardziej urozmaicona, a na łonie natury można po prostu chwilę odetchnąć od zgiełku miasta.

Wypożyczalnia samochodów w Lubinie, z wygodnymi rodzinnymi samochodami, umożliwia wynajem auta chociażby na 2 dni, w trakcie których można zobaczyć wiele ciekawych miejsc w tym województwie. Można pojechać do leżącego na terenie dwóch państw w parku Mużakowskiego (zajmuje obszar na pograniczu Polski i Niemiec), albo pomyśleć odrobinę o najmłodszych i zafundować im dzień w parku rozrywki. Wszędzie tam wygodnie uda dojechać się wypożyczonym samochodem.

Artykuł przygotowany we współpracy z wypożyczalnią samochodów Kaizen Rent.