piątek, 19 kwiecień 2019 16:49

Wycieczka promem do Danii

Lubisz zwiedzać nowe miejsca, podróżować? Masz wolny weekend i zastanawiasz się, gdzie tym razem warto się udać?

Podpowiadamy, prom do Danii. Może się wydawać, że Skandynawia to odległy kraj na weekendowy wypad z rodziną czy przyjaciółmi. My podpowiemy jak to zorganizować technicznie, aby te dwa dni były niezapomniane. Do tego, obecna oferta przewoźników promowych, jest tak bogata i różnorodna, że można w niej znaleźć ofertę dostępną na każdą kieszeń Polaka.

Zwiedzanie Danii - dojazd?


Prom do Danii armatora Scandlines to najszybsza i najbardziej komfortowa forma transportu. Jeżeli wybieramy się całą rodziną w kilka osób, warto kupić bilet dla grupy zorganizowanej. Znacznie to obniży koszty. Warto pamiętać, że przeprawa promowa zabiera na pokład także samochody. Dostępny własny samochód na miejscu, pomoże nam się przemieszczać. Na przeprawie promowej, dopuszczalna długość samochodu to 6m.

Wybierając prom Rostock Gedser, po 1,5 godzinie jazdy samochodem możemy dojechać do Kopenhagi. Jest to metropolia tętniąca życiem, zawsze w modzie, jednocześnie pełna tradycji i historii oraz wzornictwa. Mnóstwo sklepów, domów handlowych, urokliwe rynki, zapraszają na udane zakupy. Z kolei piękne, malownicze duńskie uliczki umilą i uatrakcyjnią spacery. Dania słynie z pięknych, magicznych i kolorowych uliczek. Do tego wspaniałe budowle, liczne kanały zapewnią niezapomniane wrażenia ze spacerów. A kiedy zgłodniejemy, liczne restauracje zapewnią pyszne posiłki kuchni duńskiej, lokalne specjalny oraz różności kuchni międzynarodowej. 

Co warto zobaczyć w Danii?

Piękna i urokliwa Dania, oprócz wyżej wymienionych uliczek, budowli, kanałów, jest pełna niesamowitych klifów. Najsłynniejszym jest GeoCenter Mons Klint. W południowo-wschodniej Danii, na wyspie Mon, dosłownie zapiera dech w piersiach. Najwyższy z nich ma wysokość 130m, można nim wejść aż 500 kroków wgłąb morza. 
Wśród klifów, znajduje się słynne muzeum geologii i środowiska naturalnego - GeoCenter. Jednocześnie, jest to jeden z najpiękniejszych budynków na świecie. Tak uznano podczas Światowego Festiwalu Architektury. Muzeum posiada w swojej ofercie zarówno multimedialne, jak i interaktywne ekspozycje. Oprócz tego, ogromną atrakcję stanowią mezozoiczne gady morskie, które zostały zrekonstruowane w skali 1:1. Muzeum udostępnione jest dla turystów do końca października. Zdecydowanie warto się tam wybrać i zwiedzić, to fascynujące miejsce.
Z portu w Gedster (Borre) do muzeum, jazda samochodem trwa około godziny i 15 minut. 

Dania z dzieckiem


Jeśli zaplanowaliśmy weekendowy wypad promem do Danii z dziećmi, zdecydowanie warto pojechać prosto z wyżej opisanego muzeum do parku rozrywki. Przejechanie tej odległości samochodem, zajmie nam około godziny czasu.
Dotrzemy do BonBon-Landu, gdzie na powierzchni 130tys.m2, będzie czekało na nas 60 różnego rodzaju zabaw i atrakcji, które zostały podzielone na kilka stref tematycznych. 
Wycieczką do tego miejsca, zadowolony będzie zarówno fan kolejek górskich, jak i osoby, dzieci lubiące ekscytujące przeżycia - m.in. przeprawa tratwami przez rzekę, zamek wodny, świat podziemnych kanałów. Można również przejechać się ośmiornicą Wiktor, atrakcją jest także kino 4D. Wszystkie atrakcje są wliczone w cenę biletu wstępu. Bon-Bon Land przyjmuje turystów do końca października. 

Aby dotrzeć na prom do Danii, polecamy dojechać samochodem do niemieckiej miejscowości Rostock. Stąd płyną promy do Danii jedynie 1 godzinę i 45 minut. Jest to genialny kierunek na spędzenie rodzinnego weekendu poza Polską. Wszystkie najciekawsze atrakcje w Danii, są od siebie oddalone o około godzinę jazdy samochodem, więc nie tracimy cennego czasu na dalekie dojazdy.

 

źródło: Promy24.com

© 2013-2020 by SN2.EU