piątek, 19 kwiecień 2019 16:57

Góry na weekend – co zobaczyć, jakie noclegi w Wiśle wybrać?

Górskie krajobrazy, narty i rodzinne miasto Adama Małysza – to najczęściej przychodzi nam do głowy, kiedy słyszymy o miejscowości Wisła. Tymczasem to urokliwe miasteczko skrywa w sobie o wiele więcej atrakcji turystycznych, o których prawdopodobnie jeszcze nie słyszałeś. Warto odkryć jego tajemnice o każdej porze roku, a szczególnie podczas wiosennych lub letnich weekendowych wyjazdów.

Wisła – miasto Adama Małysza

Wisła to niewielka miejscowość leżąca w Beskidzie Śląskim. Stała się ona znana i chętniej odwiedzana przez turystów za sprawą Adama Małysza – słynnego skoczka narciarskiego, który tutaj właśnie się urodził i mieszka do dziś. Turystów przyciąga wizja tanich noclegów w Wiśle, które porównują na przykład do bardziej rozwiniętego turystycznie i znacznie droższego Zakopanego. Mało kto wie, że znajdziemy tu również 150 km szlaków turystycznych, 11 kościołów i dużo atrakcji na każdą porę roku. Warto dowiedzieć się więcej o tym miejscu!

Najciekawsze atrakcje w Wiśle

Skocznia narciarska im. Adama Małysza jest najpopularniejsza, ale nie jedyna. W centrum znajduje się cały kompleks. Ponieważ miasto nie jest duże, z łatwością dotrzesz tu spacerem praktycznie z każdego miejsca. Jeśli trafisz akurat na godzinę treningu, przekonasz się, że młode pokolenie polskich skoków narciarskich to ćwiczący z zapałem nie tylko chłopcy, ale i dziewczynki.

Inne atrakcje, które warto zobaczyć decydując się na weekend z noclegami w Wiśle, to:

  • centrum – z amfiteatrem im. Stanisława Hadyny i Aleją Gwiazd Sportu,
  • obiekty sakralne – kilkanaście kościołów, na czele z najbardziej okazałym ewangelicko-augsburskim im. Apostołów Piotra i Pawła,
  • pomnik misia – lubiany szczególnie przez najmłodszych turystów,
  • kolej linowa Skolnity – czynna przez cały rok i stanowiąca idealną alternatywę dla miłośnika górskich widoków, którego zmęczyły piesze wędrówki,

Wiosną i latem początkujący piechurzy mogą udać się na Trzy Kopce Wiślane lub na wyprawę Doliną Czarnej Wisełki. Te trasy obfitują w piękne widoki, a jednocześnie nie są trudne. Zimą natomiast Wisła zmienia się oczywiście w centrum sportu. Turyści mają do dyspozycji aż 30 wyciągów i 20 km tras zjazdowych.

Wisła apartamenty – nocleg z widokiem na góry

Oferta miejsc noclegowych w Wiśle jest bardzo szeroka. Właściciele obiektów w ciągu ostatnich lat w pełni wykorzystali szansę, jaką była ogromna promocja miasta przez osobę Adama Małysza. Jednak przy odrobinie szczęścia nadal można tu znaleźć perełkę cenową – Wisła tanie noclegi oferuje przede wszystkim poza weekendami, w których odbywają się zimowe lub letnie zawody skoków narciarskich. Przed rezerwacją zastanów się, który aspekt wycieczki jest dla Ciebie ważniejszy. Do wyboru masz bowiem apartamenty w Wiśle z widokiem na góry lub w centrum miasta,

Warto też zajrzeć na stronę internetową Sun & Snow, na której znajdziesz apartamenty w górach w najkorzystniejszych cenach. Kto wie, może zaraz po zwiedzeniu Wisły nie zapragniesz spędzić następnego dłuższego weekendu w Zakopanem lub Karpaczu?

 

© 2013-2020 by SN2.EU