piątek, marzec 01, 2024
wtorek, 26 luty 2019 20:21

Urlop z dziećmi w Wiśle – jak znaleźć dobry nocleg?

Wisła to jedno z miast beskidzkich, które stanowi idealne miejsce wypadowe dla rodzin, zarówno zimą, jak i latem. Jednak znalezienie najlepszego noclegu niejednokrotnie jest bardzo trudnym zadaniem, a jeśli nie zajmiemy się tym odpowiednio wcześniej, to wręcz niemożliwym. Podpowiadamy jak znaleźć dobry nocleg w Wiśle.

Doby nocleg, czyli jaki?

Podczas podróżowania z dziećmi należy zwracać uwagę na wiele aspektów, które nie mają takiego znaczenia, kiedy podróżujemy we dwoje. Jedną z takich rzeczy jest obecność wanny w łazience. Wanna jest dużo wygodniejsza podczas kąpieli dzieci, prysznic może sprawić wiele problemów. Kolejnym problemem może być brak windy lub pokój na drugim piętrze. Wnoszenie wózka i dziecka kilka razy w ciągu dnia, także nie należy do przyjemnych. Dlatego warto szukać pokoju na parterze bądź w hotelu, który ma windę. Dużym plusem jest także zagospodarowanie wokół pensjonatu, czyli podwórko. Jeśli wyjeżdżasz z dziećmi, to bardzo dużym plusem jest plac zabaw, piaskownica, huśtawki lub trochę placu, na którym można się pobawić. Dzięki temu maluchy mogą chwilę zająć się same sobą, a my mamy czas dla siebie.

Gdzie najlepiej szukać noclegu w Wiśle?

Wisła jako miasto turystyczne jest pełne pensjonatów i hoteli. Znalezienie odpowiedniego miejsca może być bardzo czasochłonne. Warto więc korzystać z wyszukiwarek noclegowych, gdzie wystarczy podać interesujące nas warianty, czyli ilość osób, czas pobytu, opcje z internetem, telewizorem, balkonem, parkingiem i całą masę innych drobnych kwestii i wyszukiwarka podsunie nam miejsce spełniające kryteria w 100 procentach. Oszczędza to bardzo dużo czasu. Przeglądanie w ciemno wszystkich hoteli w okolicy zająć może wiele godzin. Do tego trzeba również doliczyć czas potrzebny na skontaktowanie się z częścią z nich, ponieważ nie wszystkie małe pensjonaty mają na stronie internetowej możliwość rezerwacji, a do tego nie wszystkie publikują pełny zbiór informacji na temat oferowanych możliwości.

Co robić z dziećmi w Wiśle?

Już sama obecność gór jest dużą atrakcją dla dzieci. Wyciągi, skocznia narciarska, płynąca przez miasto rzeka i bardzo dużo pieszych szlaków sprawiają, że rodziny mogą całymi dniami spędzać czas na świeżym powietrzu. Wisła ponadto oferuje także wiele innych atrakcji, do których należą ścieżki rowerowe, miejsce do jazdy na rolkach, kawiarnie i lodziarnie. Wszystko to czyni to beskidzkie miasteczko świetnym celem podróży zarówno na weekend, jak i dłuższy urlop.