wtorek, 01 listopad 2011 12:28

Kosmostumostów – nowy album, nowa galaktyka

22 października swoją premierę miało najnowsze multimedialne wydawnictwo artysty, od lat związanego z Wrocławiem. Właśnie temu miastu, jego ludziom i duchom dedykuje on album „Kosmostumostów”.W odrealnionej, baśniowo-kosmicznej przestrzeni miejskiej, w której budynki okazują się być powbijanymi w miasto rakietami kosmicznymi, rozgrywa się historia przemiany szarego, zagubionego człowieka w zdeterminowanego i nagradzanego twórcę, znanego dziś jako L.U.C.
Jest to najbardziej osobista multimedialna płyta artysty w jego dotychczasowej karierze. -Projektem tym chcę pomóc ludziom odnaleźć swój życiowy peron, tak jak mi pomogło w tym miasto Stumostów - mówi artysta.

Album w fabularny, narracyjny sposób opowiada o latach błądzenia, o porażkach, które dają siłę i pomagają osiągnąć sukces, w końcu o odnalezieniu swego przeznaczenia i powołania.

To jedna z pierwszych płyt na polskim rynku powstająca równolegle z komiksem, który będzie współtworzył multimedialny koncert. Historia, opowiedziana na płycie, poprzez barwny świat grafik Grzegorza Przybysia, wyprowadzona zostanie w przestrzeń miejską w formie street artu (m.in. murale na ścianach kamienic i mostów). Oto kolejna Planeta, na której każdy będzie mógł zorganizować sobie indywidualny szlak podróży.

W tym projekcie Miasto Wrocław jest nie tylko bohaterem, ale też mocno angażuje się w jego realizację i wspiera działania artysty. - L.U.C pod wieloma względami reprezentuje to, jak chcemy Wrocław pokazywać: można powiedzieć, że wiele osiągnął, ale jednocześnie ma wielkie plany; jego twórczość ma wiele wymiarów i potrafi łączyć różne style; jest bardzo otwarty i poszukuje nowych form ekspresji; i jego twórczość ma misję, głębszy przekaz – komentuje Michał Janicki, Dyrektor Departamentu Spraw Społecznych i Pełnomocnika Prezydenta ds. UEFA EURO 2012.

L.U.C podkreśla, że to właśnie spotkania z ludźmi i magiczna energia kosmopolitycznego miasta, które nigdy nie śpi nadały sens jego życiu, wyrywając go ze szponów niewiary i bierności. Dlatego też historię tę opowiedział poprzez wyjątkowe osobowości z najróżniejszych, wrocławskich środowisk. Od ulicznego pieśniarza P. Fairweather'a, prawdopodobnie pierwszego Anglika, który przyjechał pracować do Polski a nie odwrotnie, poprzez znanych raperów (Trzeci Wymiar, Waldemar Kasta, Mesajah), znakomitą wokalistkę Natalię Grosiak, aktora Cezarego Studniaka, po prof. Jana Miodka. Całość zmasterował Marcin Bors - uznany wrocławski producent.

-Płytą tą dziękuję artystom, tramwajarzom, sklepikarzom, duchom, Taxi księdzowi, który wozi po Wrocławiu za "co łaska" i urzędnikom, którzy uszyli nam trzypasmowe adidasy, a dodatkowo wspierają moje inicjatywy niezależnie czy słodzę Wrocławiowi czy prasując jego nierówne ulice obnażam jego słabości – wymienia artysta.

Do projektu przygotowywany jest teledysk, który za pomocą efektownej techniki animacyjnej "image mappingu"  opowie alternatywną historię powstania miasta.

Strona graficzna, która jest niezwykle istotną częścią projektu, powstała dzięki znakomitym grafikom: Grzegorzowi Przybysiowi, twórcy ilustracji komiksowych i Adamowi Tunikowskiemu (Juice), który od lat odpowiada za graficzną oprawę wydawnictw L.U.Ca.

Płytę swoim mecenatem objęło Miasto Wrocław oraz miejski portal  HYPERLINK "http://www.wroclove2012.com" www.wroclove2012.com
© 2013-2020 by SN2.EU