środa, czerwiec 19, 2024
niedziela, 29 wrzesień 2019 11:02

Najciekawsze polskie festiwale muzyki elektronicznej

Polskie festiwale muzyki elektronicznej Polskie festiwale muzyki elektronicznej

Kochasz mocne, elektroniczne brzmienia? Z pewnością nie możesz więc doczekać się sezonu festiwalowego!

Na jakie wydarzenia muzyczne warto się udać w nadchodzącym roku? Podpowiadamy!

Audioriver

Festiwalu Audioriver z pewnością nie trzeba nikomu przedstawiać – w końcu to bez dwóch zdań najbardziej znana impreza muzyki elektronicznej w Polsce. Już od wielu lat w ostatni weekend lipca Płock staje się polską stolicą muzyki elektronicznej, do której napływają rzesze szczęśliwych fanów, którym udało się kupić bilet. A wbrew pozorom to wcale nie taka prosta sprawa, bo te wyprzedają się na pniu i to na długo przed tym, gdy pojawiają się pierwsze informacje o występujących artystach.

Sunrise Festival

Prawdziwa perełka na festiwalowej mapie Polski, za której dom uważa się Kołobrzeg. Cykl następujących po sobie koncertów z najgorętszą muzyką elektroniczną odbywa się już od 2003 roku, zawsze w drugim tygodniu lipca i przyciąga nad polskie morze mnóstwo miłośników dobrej muzyki i wakacyjnego plażingu. Roku na rok festiwalowiczów było coraz więcej i więcej aż z początku średniej wielkości impreza przerodziła się w jeden z największych festiwalów muzyki EDM w Europie Środkowo-Wschodniej i stał się rozpoznawalny również poza granicami Polski.

Mayday

Festiwal Mayday to jedna z największy imprez z muzyką elektroniczną na świecie, której serce bije od 1999 roku w Berlinie. Polska edycja ulokowała się z kolei w katowickim Spodku i odbywa się tam rokrocznie w listopadzie, od 2013 roku. W 2019 roku lineup festiwalu prezentuje się naprawdę imponująco. Na scenach zobaczysz bowiem takie gwiazdy światowego kalibru, jak:

- Amelie Lens,

- Carla Roca,

- Cherry aka BreakNtune,

- Da Hool,

- DJ DAG,

- Dubfire,

- Jam (Jam & Spoon),

- Felix Kröcher,

- Fatima Hajji.

I to wcale nie koniec atrakcji!

Festiwal muzyczny

Festiwal muzyczny

Unsound

Unsound Festival odbywa się w Krakowie i to nie od dziś, a od 2003 roku – zawsze w październiku. Co ważne, nie jest on czysto polskim wymysłem, bo odbywa się równocześnie także w innych krajach na całym świecie, m.in. w Nowym Jorku, Londynie, Adelajdzie, Toronto, Mińsku, Tbilisi, Pradze i Bratysławie. Za jej polskich organizatorów uznawane są Fundacja Tone Muzyka i Nowe Formy Sztuki.

Co usłyszysz na Unsound Festrival. Odpowiedź mogłaby brzmieć… wszystko, co można rozumieć pod szerokimi pojęciami muzyki elektronicznej i eksperymentalnej – czyli przede wszystkim techno, drone, ambient oraz minimalizm. A to wszystko w towarzystwie nietuzinkowych efektów świetlnych i projektów artystycznych.

Tauron Nowa Muzyka

To już 12 lat odkąd festiwal Tauron Nowa Muzyka wszedł na stałe do imprezowego kalendarza miłośników elektroniki. I jego popularność wcale nie gaśnie z biegiem czasu, a wręcz odwrotnie – z roku na rok w Cieszynie, a później w Katowicach pojawia się coraz więcej osób liczących na solidną dawkę dobrej muzyki i niezapomniane show multimedialne.