niedziela, czerwiec 23, 2024
wtorek, 21 kwiecień 2020 14:41

Jak marketing wpływa na wizerunek sportowców ?

Sportowcy Sportowcy

Coraz częściej można zaobserwować twarze sportowców w reklamach różnorodnych produktów.

Jak się okazuje, najchętniej po takie rozwiązania sięgają firmy, które oferują produkty związane z aktywnością fizyczną np. obuwie sportowe czy napoje energetyczne. Jednak w ostatnich latach wizerunek tej grupy osób jest wykorzystywany także przez przedsiębiorstwa z innych branż. Czy ma to jakiś wpływ na to, jak są one odbierane przez innych?

Marketing sportowy – co to takiego?

Marketing sportowy to dość szerokie pojęcie. Nawiązuje ono do wszelkiego rodzaju działań mających na celu promocję wydarzeń sportowych, a także produktów związanych ze sportem. Co ciekawe, wyodrębnia się również część działań, które wykorzystują związki ze sportem, aby promować innego rodzaju produkty, zupełnie z nim niezwiązane. Tutaj wpisuje się między innymi sponsoring dużych wydarzeń, jak turnieje sportowe przez przedsiębiorstwa działające w różnych gałęziach gospodarki. Dzięki takiemu rozwiązaniu wydarzenie sportowe ma finansowanie i jest atrakcyjne zarówno dla sportowców, jak i kibiców. Natomiast firma może promować się w ciekawy sposób i docierać do szerszej liczby odbiorców. Więcej na temat teorii marketingu sportowego przeczytasz na stronie: www.abksport.pl.

Marketing a wizerunek sportowców – co warto wiedzieć na ten temat?

Działania marketingowe w mediach mają znaczenie nie tylko dla promocji danego produktu, usługi czy całej marki. Mają też znaczny wpływ na to, w jaki sposób odbierany jest sportowiec, który podejmuje się takiej współpracy. Co istotne, dzięki odpowiednio przeprowadzonym kampaniom, można znacznie zmienić to, jak postrzegany jest sportowiec. Dzięki reklamom jego osoba jest też bardziej rozpoznawalna, a co za tym idzie, może on liczyć na kolejne korzystne dla siebie kontrakty. Warto tutaj zaznaczyć, że działania marketingowe mające na celu promocję wizerunku sportowca to nie tylko udział w reklamach. To także różnego rodzaju konferencje prasowe, sposób komunikacji w mediach społecznościowych, artykuły prasowe czy publikacje książkowe, a także udział w różnego rodzaju akcjach charytatywnych.