środa, 24 lipiec 2013 17:45

Następcy PS3 i X360 wchodzą do gry

Nowa generacja konsol skutecznie zawładnęła rzeczywistością medialną. O XBOX One i PS4 rozpisują się wszystkie magazyny – zarówno te off jak i online. Następca PS3 będzie tańszy, ale nie będzie miał wbudowanego Playstation Eye. Następca Xbox 360 będzie droższy, ale z Kinectem na pokładzie. Na obu platformach będzie można grać w gry używane,
choć nie było to tak oczywiste na samym początku – interweniować musiała społeczność internetowa.

Obie platformy prześcigają się w zapowiedziach tzw. tytułów ekskluzywnych, czyli wydanych wyłącznie na jedną platformę. Pojawi się tu wiele nowych serii – nowa generacja zdecydowanie przynosi dużo świeżości. Zdecydowanie mniej będzie gier z 4, czy 5 po tytule. Na całe szczęście. Cenowo gry pozostają na tym samym poziomie (choć nie do końca, bo niecałe pół roku temu Sony podniosło ceny tytułów premierowych).

Mocna promocja nowych platform nie oznacza śmierci konsol XBOX 360 i PS3. Pamiętać należy, że Playstation 2 dla przykładu wspierane było jeszcze na długo, długo po premierze PS3. W tym roku na wszystkich graczy czekają takie premiery jak GTA 5, Watch Dogs, FIFA 14, Pro Evolution Soccer 2014, Gran Turismo – będzie w czym wybierać, na wszystkich platformach. Gry na PS3 i XBOX 360 będą wydawane przez dłuższy czas i potwierdzają to zarówno Microsoft, jak i Playstation.

Ciekawy jest fakt, że XBOX One zostanie wyposażony w napęd Blu Ray. Każdy, kto śledził premiery XBOX 360 i PS3 wie, że początkowo Microsoft forsował swoje rozwiązanie nośników wysokiej rozdzielczości. A raczej rozwiązanie Toshiby – HD DVD. Po wycofaniu formatu XBOX 360 przegrał wyścig z PS3 na polu oglądania produkcji w wysokiej rozdzielczości. Fakt posiadania czytnika Blu Ray przez Playstation był bardzo często wymienianym argumentem zakupu właśnie tej konsoli. Czas pokaże, czy przeproszenie się Microsoftu z niebieską technologią Sony przyniesie spodziewane rezultaty.

Odwieczny konflikt zwolenników Playstation i XBOXa z pewnością nie zniknie z nową generacją konsol. O przewagach XBOX One na PS4 i na odwrót już powstały miliony MEMów, a konsole przecież nie są jeszcze nawet w sprzedaży. Spór istniał w czasach XBOX’a i Playstation 2, w kolejnej dekadzie w okresie panowania XBOX 360 i Playstation 3 i będzie istniał z pewnością w przypadku XBOX One i Playstation 4. Obejmie najprawdopodobniej też kolejne wydania.

Nie pozostaje nic innego, jak cieszyć się kolejnymi wspaniałymi premierami na XBOX 360 i PS4 do czasu premiery nowych generacji i patrzeć z optymizmem w przyszłość. A przyniesie ona miejmy nadzieję rzeczywistość w barwach rozdzielczości 4K! alecs http://www.16ton.pl/
© 2013-2020 by SN2.EU