wtorek, 23 lipiec 2013 20:08

Elektronika łowiecka

Wśród nas jest mnóstwo miłośników ciekawostek technicznych. Brak tutaj reguły, która mówiłaby, że to zainteresowanie jest zarezerwowana jedynie osobom zajmującym się innowacjami. I gospodynie domowe, i marketingowcy, ale i myśliwi lubią wykorzystywać nowe osiągnięcia techniki.  W światku łowców niezwykle duże zastosowanie ma oprzyrządowanie optyczne, bo nie tylko,
że jest gadżetem dla dużych dzieci, ale również diametralnie upraszczają zadanie łowiectwa. Osprzęt optyczny zupełnie nie jest zarezerwowany jedynie tym, którzy nie cieszą się już perfekcyjnym wzrokiem – patrząc na foldery producentów dostrzeżemy tam najróżniejsze akcesoria – fotopułapki, lunety celownicze, kolimatory, itd.. Jak więc widać wybór jest równie duży, co późniejsze jego zastosowania.

Opisując te sprzęty w kilku słowach, można rozpocząć od ich umownego podziału na sprzęt fotograficzny oraz na osprzęt optyczny-celowniczy.

Spośród akcesoriów fotograficznych należy wskazać fotopułapki, kamery, czy również noktowizory. Zdecydowanie najbardziej interesujące z tego zestawu są fotopułapki. Działają one na zasadzie podobnej do cyfrowych aparatów fotograficznych. Ułatwiają tropienie prawdopodobnie nawet bardziej wielbicielom obserwacji przyrody niż łowcom. Fotopułapka zapisuje różne informacje – zdjęcia, ale także temperaturę powietrza, datę i godzinę – dzięki czemu jest świetnym przyrządem także dla miłośników natury. W ofertach sklepów dostępne są także różne osprzęty, które rozwijają zastosowania fotopułapki. Kolejnym ciekawym sprzętem są [#]noktowizory[#], które pomagają one nocnemu obserwowaniu natury. Mogą być przydatne tak dla myśliwych, jak i zwykłym podglądaczom.

Sprzęt celowniczy to w pierwszej kolejności lunety celownicze, lunety obserwacyjne, kolimatory, lasery do kalibracji broni i inne. Lunety celownicze to artykuł pomagający wycelować łowcom w cel w ciągu dnia, jak i nocą. Lunety zdecydowanie ułatwiają zniwelować dystans i przekroczyć limity wynikające ze zdolności naszych oczu. Ten sprzęt dobrze się sprawdzi także w przypadku pasjonatów zainteresowanych tylko podglądaniem flory.

Ponadto można wspomnieć o latarkach, które zdecydowanie wspomagają polowania wieczorami czy pochmurne dni w ciemnych lasach.

Tak więc współczesny myśliwy to już nie szlachcic z sumiastym wąsiskiem i dubeltówką, ale również miłośnik innowacji i kolekcjoner gadżetów. NSInfo II http://www.mpolska.eu/
© 2013-2020 by SN2.EU