piątek, 03 sierpień 2012 10:44

AOC wprowadza energooszczędny monitor multimedialny XXL

AOC prezentuje nowy multimedialny monitor klasy profesjonalnej e2752Vq o przekątnej 27" (68,6 cm). Model ma liczne złącza i imponującą przekątną ekranu, a dzięki technologii LED jest energooszczędny. Doskonale sprawdza się w zastosowaniach biurowych, domowych i rozrywkowych.
Wyświetlacz wyjątkowej jakości — do pracy i zabawy

Model e2752Vq jest wyposażony w podświetlenie LED, obsługuje rozdzielczość Full HD (1920 x 1080) i zapewnia kontrast na typowym poziomie 1200:1 (kontrast dynamiczny 20 000 000:1). Te cechy kwalifikują go zarówno do zastosowań biurowych, jak też do gier i rozrywki. Powierzchnia ekranu jest wystarczająco duża, by w skali 1:1 wyświetlić obok siebie dwie strony dokumentu. Monitor sprawdza się doskonale w pracach graficznych, w dynamicznych grach i odbiorze obrazu wysokiej rozdzielczości Full HD. Czas reakcji matrycy jest bardzo krótki (2 ms), co oznacza bardzo ostry i nierozmazany obraz nawet w szybko zmieniających się scenach. Ten uniwersalny monitor multimedialny ma również dwa wbudowane głośniki.

Ergonomia i komfortowa obsługa

Ustawienie monitora można regulować, dlatego łatwo przyjąć wygodną pozycję do pracy, grania lub oglądania filmów. Ekran można nachylać w zakresie od -3°do 19°, a szeroki kąt widzenia (170° w pionie i 160° w poziomie) zapewnia wysoki komfort oglądania w biurze i w domu. Zintegrowane oprogramowanie Screen+ umożliwia podzielenie ekranu na osobne obszary, co pomaga wykonywać zadania przy jednoczesnym korzystaniu z różnych programów.

Liczne opcje połączeń

Do monitora można podłączać urządzenia przez gniazda D-Sub, DVI-D, HDMI, DisplayPort oraz USB. Istnieje możliwość jednoczesnego podłączenia kilku urządzeń — wtyczek z pamięcią, laptopów, kamer lub aparatów cyfrowych.

Duży ekran, małe zużycie energii

Firma AOC słynie z produktów energooszczędnych i model e2752Vq jest potwierdzeniem tej reguły. Mimo dużych wymiarów ekranu, dzięki technologii LED, zużywa bardzo mało prądu. Podczas pracy pobór energii wynosi poniżej 38 W, a w trybie oczekiwania tylko 0,5 W. Przy energooszczędności obraz pozostaje bardzo jasny (300 cd/m²), kolory są żywe i utrzymany jest wysoki kontrast. Specjalne oprogramowanie e-Saver oszczędza energię automatycznie odłączając monitor, gdy ten przez pewien czas nie jest używany. Model spełnia wymagania międzynarodowych norm dotyczących oszczędzania energii, w tym TCO 5.0, EPEAT Silver oraz Energy Star 5.0.

Monitor e2752Vq jest już dostępny, a jego sugerowana cena detaliczna to 1394zł.
© 2013-2020 by SN2.EU