niedziela, wrzesień 24, 2023
środa, 16 maj 2012 21:41

Dobra postawa to podstawa przed nowym monitorem Philips

Firma MMD, producent i dystrybutor monitorów marki PHILIPS, informuje o wprowadzeniu na polski rynek 24-calowego monitora PHILIPS 241P4LRYES z innowacyjnym czujnikiem ErgoSensor, który kontrolując postawę użytkownika przed monitorem, pomaga uniknąć zmęczenia oczu czy bólu szyi wynikających z przyjmowania niewłaściwej pozycji podczas pracy z komputerem.

Działanie czujnika ErgoSensor


Postawa użytkownika

Zastosowany w monitorze PHILIPS czujnik ErgoSensor pomaga w dbaniu o prawidłową postawę oraz wpływa na zachowanie właściwej odległości od monitora podczas wielogodzinnej pracy biurowej.

Dzięki kamerce opartej na układzie CMOS PHILIPS 241P4LRYES wykrywa zakres ruchów, odległość oczu od monitora oraz położenie szyi użytkownika.

Jeżeli siedzi on w nieodpowiedniej odległości (mniejszej niż 70 cm lub większej niż 90 cm), ma przechyloną głowę pod kątem większym niż 15°, w rogu ekranu pojawia się odpowiedni komunikat doradzający przybliżenie/oddalenie się od ekranu lub zmianę nachylenia głowy.

Pozwala to uniknąć problemów zdrowotnych, takich jak zmęczenie oczu, wady postawy, bóle pleców, szyi, nadgarstków czy palców.

Ergonomiczna i wygodna podstawa monitora PHILIPS zapewnia szerokie możliwości regulacji, aby jak najlepiej dostosować go do potrzeb użytkownika. Ekran można podnieść lub obniżyć w zakresie 13 cm, pochylić do przodu lub do tyłu (w zakresie 25°) bądź w prawo lub w lewo (po 65°), a także obrócić o 90° w pionie (funkcja pivot).

Kontrola czasu pracy

PHILIPS 241P4LRYES pomaga też dbać o higienę pracy użytkownika - jeżeli siedzi on przed monitorem dłużej niż godzinę, na ekranie pojawia się ikonka przypominająca o konieczności zrobienia przerwy. Dodatkowo, jeżeli użytkownik oddala się od monitora, wyświetlacz obniża jasność podświetlenia, a następnie przechodzi w tryb gotowości, co pozwala na redukcję zużycia energii elektrycznej nawet o 80%.

Ekologiczny monitor

Dbałość firmy PHILIPS o aspekty ekologiczne znalazła potwierdzenie w licznych certyfikatach m.in. EPEAT GOLD, Energy Star 5.0, TCO Edge.

Obudowa monitora nie zawiera PCW/BFR. Ponad 65% zastosowanego w monitorze plastiku pochodzi z recyklingu poużytkowego. W trybie ECO monitor pobiera zaledwie 12,3 W energii elektrycznej.

Parametry techniczne

Do monitora PHILIPS 241P4LRYES można podłączyć jednocześnie kilka urządzeń, np. odtwarzacz Blu-ray, kamerę internetową, napędy przenośne, palmtopa czy drukarkę oraz korzystać z nich bez potrzeby przepinania kabli. Model ten jest bowiem wyposażony w złącza: Display Port, DVI-D (z HDCP), D-Sub, cztery porty USB 2.0, wejście audio oraz wyjście słuchawkowe. Dodatkowym udogodnieniem są dwa wbudowane głośniki o mocy 1,5 W.

PHILIPS 241P4LRYES charakteryzuje się bardzo dobrymi parametrami użytkowymi. Monitor wyświetla obraz w formacie 16:9, o maksymalnej rozdzielczości 1920×1080 i maksymalnej jasności 250 cd/m2. Typowy kontrast to 1000:1, a czas reakcji matrycy 5 ms. Autorska funkcja SmartImage i oprogramowanie SmartControl Premium pozwalają na dostosowanie wyświetlanego obrazu do indywidualnych potrzeb w czasie oglądania filmów, zdjęć czy korzystania z dokumentów tekstowych.

 Monitor waży 6,35 kg przy wymiarach 565×518×220 mm (z podstawą).

Gwarancja i cena:

Sugerowana przez producenta cena detaliczna monitora PHILIPS 241P4LRYES wynosi 1149 brutto. Urządzenie objęte jest trzyletnią gwarancją producenta w systemie door to door.

Więcej informacji:

 

www.lcdmonitors.philips.com

www.ergosensormonitor.com

Media