wtorek, listopad 28, 2023
czwartek, 28 listopad 2019 11:50

LEDCITY promuje Velo Małopolska z wykorzystaniem VR

Velo Małopolska Velo Małopolska

Firma LEDCITY wraz z Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego w czasie minionych wakacji promowała akcję „Małopolska na rowery”. Autorska aplikacja stworzona przez LEDCITY wykonana w oparciu o wirtualną rzeczywistość (VR - virtual reality) pozwoliła uczestnikom eventów przenieść się na trasy rowerowe Velo Małopolska.

Uczestnicy mogli wybierać między 5 trasami Velo Dunajec i Wiślanej Trasy Rowerowej.

Velo Małopolska w zasięgu ręki

Jak to działa? Siadasz na rower, wybierasz na tablecie mapę – jest ona również wyświetlana na dużym ekranie LED - i jedziesz. Przed Tobą znajduje się realna trasa wyświetlana na telebimie, a Ty, pedałując, prawie czujesz wiatr we włosach.

LEDCITY promuje innowacyjne rozwiązania marketingowe z wykorzystaniem filmów VR

Zadaniem firmy LEDCITY, jako wykonawcy, było przygotowanie multimedialnej atrakcji jak i innowacyjnego stoiska, które połączyło aktywność na świeżym powietrzu z dobrą zabawą. Zaplecze techniczne, konieczne do wykonania usługi to przede wszystkim – ustawienie ekranu LED o rozdzielczości P2,9mm w jakości Full HD, zapewnienie nagłośnienia, ustawienie roweru z trenażerem i połączenie wszystkich elementów za pomocą stworzonego programu tak, aby odwiedzający mogli korzystać z rozrywki na najwyższym poziomie.

Do stworzenia aplikacji niezbędne było nagranie plików video kręconych z poziomu rowerzysty, o kącie widzenia 180° i połączeniu powstałych, kilkuminutowych filmów VR z 5 odcinków trasy rowerowej Velo Małopolska. W aplikacji nie mogło zabraknąć animowanej czołówki, przyjaznego interfejsu i łatwego w obsłudze menu, co w połączeniu z wykorzystanym sprzętem pozwoliło stworzyć symulator rowerowy.

Swoje rozwiązanie LEDCITY miało okazję promować w całej Małopolsce, w czasie wydarzeń towarzyszących promocji ścieżek rowerowych Velo Małopolska, jak i na stoisku MOT na targach Kielce Bike-Expo, gdzie oprócz rowerowych atrakcji powstało multimedialne stoisko targowe.

Wirtualna rzeczywistość VR

Wirtualna rzeczywistość VR jest jednym z kilku narzędzi promujących markę na różnego typu eventach. Głównym założeniem VR jest możliwość przeniesienia uczestnika do innej rzeczywistości. Może się to odbyć za pomocą symulatora bazującego na filmach VR, lub gogli VR, dzięki którym widz znajduje się w samym centrum obrazu. Poprzez wgranie do aplikacji filmów 360o dosłownie przenosimy uczestników do miejsca, które chcemy im pokazać. Pozytywne zaskoczenie gwarantowane, a uczestnicy eventu na długo zapamiętają wydarzenie

LEDCITY gwarantuje kompleksowe przygotowanie eventu VR - Virtual Reality zaczynając od stworzenia koncepcji, poprzez zrealizowanie jej przy wykorzystaniu profesjonalnego sprzętu takiego jak kamery 4K, miksery wizji, ekrany LED w dowolnym kształcie o powierzchni do 400m², nagłośnienie, gogle VR. Jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia.

Więcej na temat oferty LEDCITY w zakresie realizacji eventów VR na stronie internetowej https://www.ledcity.pl/eventy-vr-ar/eventy-vr-i-ar/