środa, 27 listopad 2019 12:05

Co najczęściej psuje się w iPhone'ach? Sprawdź!

Usterka iPhona Usterka iPhona
Usterka iPhone’a to prawdziwy koszmar dla użytkowników – w końcu nikt nie chciałby przypadkowo zepsuć tak drogiego urządzenia! Co najczęściej psuje się w telefonach marki Apple i gdzie szybko i tanio naprawić uszkodzony telefon?

Stłuczona szybka lub ekran

Telefony od giganta z Cupertino są nowoczesne, szybkie i prestiżowe – niestety nie należą do najbardziej wytrzymałych. Uszkodzenia szybki powstają najczęściej podczas upadku telefonu. Równie często dochodzi do uszkodzenia ekranu w wyniku przygniecenia urządzenia, np. kiedy na nim przez nieuwagę usiądziemy.

W serwisach specjalizujących się w naprawie iPhone’ów wymiana przebiega naprawdę ekspresowo. W warszawskim MacForce można wymienić stłuczoną szybkę ,,od ręki” w konkurencyjnej cenie  – sprawdź https://www.macforce.pl/.

Po naprawie warto zabezpieczyć się na przyszłość i zakupić etui oraz szkło ochronne, aby uchronić telefon przed skutkami upadków.

Złącze Lightning – wyrobione gniazdo

Złącze Lightning jest wykonane z obydwu stron tak samo, powinniśmy jednak uważać przy podłączaniu ładowarki czy słuchawek do iPhone. Wkładanie kabla na siłę może skończyć się wyrobieniem gniazda – a wtedy będziemy musieli je wymienić.

Zepsute aparaty

We flagowych iPhone’ach, wyposażonych w kilka obiektywów, czasem trudno nam określić, który obiektyw uległ uszkodzeniu. Sprawa jest oczywiście jasna, kiedy obiektyw jest po prostu stłuczony, ale... równie częstym zjawiskiem jest czarna plamka pojawiająca się na zdjęciach. Aby określić, z którego obiektywu pochodzi, należy wykonać prosty test: wejść w aparat i zasłaniać palcem wszystkie obiektywy po kolei. Po ustaleniu ,,sprawcy” można bez problemu wymienić go w serwisie.

Wymiana przycisków

Podczas użytkowania iPhone’a możemy zepsuć lub wyrobić przyciski. Do standardowych czynności serwisowych należy oczywiście ich wymiana. W ten sposób możemy wymienić zepsute przyciski boczne w iPhone’ach X, XS, XR i 11. Serwisanci nie zapominają jednak o starszych modelach iPhone’ów, oferując także wymianę przycisku Home, który nie występuje w nowszych modelach.

 
Wyświetlony 146 razy
© 2013-2019 by SN2.EU