środa, 13 listopad 2019 17:02

MicroServer HPE ProLiant dla małych przedsiębiorstw

W tym artykule zajmiemy się tematyką serwerów dla małych firm. Serwery to urządzenia, które możemy zakupić w różnej postaci – na rynku dostępne są zarówno sprzęty o wysokiej wydajności przeznaczone do użytku w dużych przedsiębiorstwach, jak i bardziej kompaktowe serwery, które mogą zostać wykorzystane w mniejszych, rozwijających się, firmach.

Tworząc rozwiązania sieciowe w przedsiębiorstwie należy wybrać odpowiednie sprzęty, które spełnią nasze oczekiwania i pozwolą nam w pełni wykorzystać posiadane możliwości. Odpowiednio skonfigurowana sieć z pewnością zagwarantuje sprawne działanie i szybki przebieg wszystkich procesów. Właściwie zbudowana infrastruktura informatyczna sprzyja dobremu funkcjonowaniu przedsiębiorstwa. Jeżeli są Państwo zainteresowani tematyką serwerów dla mniejszej wielkości przedsiębiorstwa – zapraszamy do lektury poniższego tekstu!

Jaki serwer dla przedsiębiorstwa mniejszej wielkości?

Zależnie od wielkości naszej firmy oraz planowanej rozbudowy rozwiązań sieciowych, musimy skupić się na innych aspektach tworzenia rozwiązań sieciowych. Jeżeli stoimy przed niezwykle ważną decyzją, jaką jest wybór serwera dla przedsiębiorstwa, to musimy wziąć pod uwagę kilka istotnych czynników, które będą mieć wpływ na prawidłowe funkcjonowanie sieci. Na początku warto zainteresować się skalowalnością – w sytuacji rozbudowy firmy, ta funkcjonalność pozwoli na sprawną rozbudowę serwera. Istotne mogą okazać się także technologie, które wpływają na integralność oraz bezpieczeństwo danych. Zwróćmy uwagę także na typ zastosowanego interfejsu dysku twardego (SATA lub SAS) oraz pojemność pamięci systemowej i procesor. Pojemność pamięci masowej powinna wynosić co najmniej 500 GB (warto również, by istniała możliwość jej zwiększenia). Kolejnym niezbędnym elementem serwera są porty Fast Ethernet lub Gigabit Ethernet oraz gniazda USB. Jeżeli urządzenie jest wyposażone w port eSATA, to również jest to dodatkowa zaleta. Każdy serwer bazuje również na konkretnym systemie operacyjnym – zastanówmy się wcześniej, jaki system chcemy wybrać. Najpopularniejsze oprogramowania do obsługi serwerów w mniejszych przedsiębiorstwach to Windows oraz Linux.

Niezależnie od tego, na jaki serwer się zdecydujemy, ważne jest to, aby zapewniał on wydajne działanie, stabilność pracy oraz bezpieczeństwo danych. Te trzy czynniki są niezwykle istotne dla prawidłowego funkcjonowania firmy i muszą zostać zapewnione przez wybrany serwer. Kolejnym niezbędnym elementem jest przystosowanie do pracy bez przerw. W sieci przedsiębiorstwa stale zachodzi wiele istotnych procesów, dlatego występowanie przerw w jej działaniu jest niedopuszczalne.

HPE – marka dla profesjonalistów

Z pewnością koncern Hewlett-Packard znany jest wszystkim czytelnikom tego artykułu. Jest to jeden z największych na świecie producentów sprzętu IT, a także oprogramowania. Dla klientów profesjonalnych skierowana jest marka Hewlett-Packard Enterprise. W ofercie marki dostępne są serwery, sprzęt sieciowy, usługi informatyczne i oprogramowanie. Z produktów oferowanych przez HPE korzystają największe przedsiębiorstwa oraz ośrodki badawcze na świecie. Coraz więcej klientów decyduje się na rozwiązania proponowane przez HPE, ponieważ gwarantują one niezawodność i wysoką jakość działania. Sprzęty marki HPE spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.

Serwery od HPE – MicroServer ProLiant

Seria HPE MicroServer została stworzona po to, aby zagwarantować małym firmom dostęp do innowacji i różnorodnych możliwości. Serwery z tej linii wyróżniają się przede wszystkim stosunkowo niską ceną, dzięki czemu nawet najmniejsze przedsiębiorstwa mają ułatwiony dostęp do najnowszych technologii. Marka HPE zaprojektowała te sprzęty mając na uwadze niewielkie środowiska biznesowe lub biznesy, w których dopiero powstaje infrastruktura serwerowa. Warto zwrócić uwagę na konstrukcję serwera, ponieważ zadbano o to, aby produkt ten mógł zostać ustawiony w dowolnym miejscu, a jego obudowa nie stwarza żadnych problemów podczas codziennego korzystania oraz serwisowania. Wszystkie rozwiązania zastosowane w tym urządzeniu mają na celu minimalizację kosztów, przy jednoczesnej maksymalizacji wydajności. W przypadku tego urządzenia klient może liczyć na bardzo łatwy dostęp do dysków oraz pamięci – ułatwia to zarządzanie, instalację oraz przeprowadzanie aktualizacji. Do serwera producent dostarcza również oprogramowanie o nazwie ClearOS.

Najistotniejsze zalety przemawiające za zakupem MicroServera od HPE ProLiant:

  • obsługa karty graficznej AMD Radeon – bardzo wysoka jakość grafiki (obsługa wyświetlania w rozdzielczości 4K);
  • łatwość dostępu do komponentów (dysków, pamięci itd.);
  • wygodne i intuicyjne użytkowanie oszczędzające czas;
  • możliwość działania w trybie energooszczędnym zmniejszającym zużycie prądu, a co za tym idzie – koszty eksploatacji;
  • kompaktowa konstrukcja umożliwiająca umieszczenie serwera w dowolnym miejscu;
  • łatwość konfiguracji dzięki dedykowanemu oprogramowaniu ClearOS oraz intuicyjnemu interfejsowi.

Jak widać, ta seria produktów została stworzona z myślą o klientach, którym zależy na rozwiązaniach najwyższej jakości, które jednocześnie zapewniają niski koszt eksploatacji, są wydajne, niezawodne, funkcjonalne i gwarantują skalowalność. Jesteśmy przekonani, że w wielu mniejszych przedsiębiorstwach właśnie ta seria serwerów znajdzie zastosowanie i będzie wykorzystywana jako serce profesjonalnych rozwiązań sieciowych.

Gdzie zakupić MicroServer HPE?

Mamy nadzieję, że zapoznanie się z tym artykułem umożliwiło Państwu bliższe poznanie serwerów oferowanych przez HPE. Są to produkty wyróżniające się przede wszystkim wysoką jakością, niezawodnością oraz funkcjonalnością. Wszystkich zainteresowanych klientów zachęcamy do zapoznania się z ofertą sklepu thomas it. W katalogu produktów znajdą Państwo opisany powyżej MicroServer od HPE w różnych konfiguracjach. Zachęcamy również do kontaktu z naszymi konsultantami, którzy z chęcią pomogą Państwu w dokonaniu wyboru idealnego rozwiązania dla danej firmy. Eksperci thomas it od lat pracują z produktami HPE i są gotowi udzielić wsparcia na każdym etapie zakupu, konfiguracji oraz eksploatacji tych sprzętów.

Kontakt telefoniczny: 32 444 94 30 lub pod adresem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

© 2013-2020 by SN2.EU